Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Bidens musi siedzieć 14 rzędów za prezydentem Polski na pogrzebie królowej

Published

on

Joe Biden i Jill Biden zostali sfotografowani wśród światowych przywódców uczestniczących w pogrzebie królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim, gdzie prezydent USA i pierwsza dama zasiedli w 14 rzędzie.

Pan Biden i jego żona siedzieli za prezydentem Polski Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą Kornhauser-Dudą, ale przed premierem Czech Peterem Fialą i jego żoną Janą Fialovą, jak pokazano na zdjęciach.

Bidenowie siedzieli w części opactwa zarezerwowanej dla obecności światowych przywódców wydarzenie, obok szefów państw Wspólnoty Narodów, brytyjskich polityków i przywódców oraz członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Członkowie innych rodzin królewskich, takich jak japoński cesarz Naruhito, byli widziani siedząc bliżej frontu opactwa na nabożeństwie pogrzebowym. Wiele z tych rodzin znało zmarłą królową od dziesięcioleci.

Pan Biden, który po raz pierwszy spotkał królową jako prezydent USA w zeszłym roku, miał miejsce w przejściu na nabożeństwo żałobne, podczas gdy dr. Biden został umieszczony obok Ignazio Cassis, prezydenta Szwajcarii.

Bidensowie przybyli do Opactwa Westminsterskiego w poniedziałek rano w Beast, opancerzonej limuzynie prezydenta USA wydawało się trwać przez chwilę w ruchu.

Obaj byli wyjątkiem od reguły, ponieważ inni światowi przywódcy niedawno przybyli razem autobusem, podczas gdy Brytyjczycy odradzali korzystanie z prywatnych samolotów i pojazdów podczas pogrzebu. Jednak pan Biden otrzymał pozwolenie, aby tego uniknąć.

Prezydent Francji Emmanuel MacronPremier Kanady Justin Trudeau, Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa byli tylko niektórymi z innych światowych przywódców na pogrzebie w Londynie.

READ  BigBuy łączy się z Amazon Polska i Amazon Szwecja
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.