Connect with us

Świat

Trzęsienie ziemi w Meksyku: po silnym trzęsieniu ziemi mija zagrożenie tsunami

Published

on

Trzęsienie ziemi w Meksyku: po silnym trzęsieniu ziemi mija zagrożenie tsunami

Według US Geological Survey, trzęsienie ziemi nastąpiło tuż po godzinie 13:00 czasu wschodniego, z epicentrum bardzo blisko wybrzeża w słabo zaludnionym regionie stanu Michoacan.

W pobliskiej miejscowości Colima, około 100 kilometrów (62 mil) od epicentrum, zgłoszono bardzo silne wstrząsy, które mogą powodować „umiarkowane” uszkodzenia, podczas gdy w Mexico City, około 500 kilometrów (310 mil) dalej, „łagodne do umiarkowanego” wstrząsy wystąpiły. zgłoszone.

Lokalne kanały informacyjne podały, że strażacy zamknęli niektóre budynki w Mexico City ze względu na ryzyko zawalenia.

Jedna osoba zmarła w centrum handlowym w Manzanillo, w zachodnim stanie Colima, po upadku ogrodzenia, powiedział prezydent López Obrador w mediach społecznościowych, powołując się na ministra marynarki José Rafaela Ojedę Durána.

Według burmistrza miasta, Claudii Sheinbaum, nadal nie ma żadnych znanych ofiar lub szkód w Mexico City.

Siła trzęsienia została pierwotnie podana przez US Geological Survey (USGS) jako 7,6. Narodowa agencja sejsmologiczna w Meksyku zaktualizowała później wielkość do 7,7 na konferencji prasowej w poniedziałek.

Według USGS trzęsienie uderzyło około 37 kilometrów na południowy wschód od miasta Aquila z głębokością około 15,1 kilometra (9 mil).

Ostrzeżenie o tsunami zostało początkowo wydane natychmiast po trzęsieniu ziemi, ale od tego czasu zostało zrewidowane.

Centrum Ostrzegania przed Tsunami na Pacyfiku stwierdziło, że zagrożenie tsunami „w dużej mierze minęło”. Ostatnie odczyty organizacji również wykazały spadek wysokości fal.

Wcześniej przewidywano, że fale dochodzące do 3 metrów uderzą w Meksyk i pojawią się wzdłuż wybrzeży Pacyfiku w Kolumbii, Kostaryce, Ekwadorze, Salwadorze, Gwatemali, Hondurasie, Nikaragui, Panamie i Peru.

Wiadomość nadeszła piąta rocznica trzęsienia ziemi w 2017 r. w którym zginęło 216 osób w Mexico City.

Epicentrum tego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,1 znajdowało się 4,5 km (2,8 mil) na wschód od San Juan Raboso i 55 km (34,1 mil) na południowy zachód od miasta Puebla, w stanie Puebla, podał wówczas USGS.

READ  Dwóch demonstrantów pali Koran przed ambasadą Iraku w Danii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *