Connect with us

Gospodarka

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – Pierwsze wiadomości

Published

on

Dzisiejsze wiadomości zbliżają się do Polski
Kalbar/TFN

Zacznij dzień od podsumowania dzisiejszych najważniejszych artykułów z wiodących polskich serwisów informacyjnych.

TVN24.pl – Prywatna telewizja telewizyjna TVN24 podała, że ​​prokuratorzy prawdopodobnie przesłuchali arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego w związku ze sprawą księdza oskarżonego o znęcanie się nad umierającą kobietą, która była pod opieką paliatywną w szpitalu. Ksiądz, o którym mowa, został zwolniony ze stanowiska w szpitalu w 2017 r. po przesłaniu raportów o jego zachowaniu również do Kurii Krakowskiej. Ale według TVN, Kuria nie przekazała raportów do prokuratury od 2021 r., stąd przesłuchanie arcybiskupa.

Wyborcza.pl – Gazeta Wyborcza zamieściła artykuł o tym, jak funkcjonuje prywatna uczelnia w Poznaniu, mimo że prowadzi ją kobieta skazana za plagiat i jej mąż, były poseł rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i podległa mu koalicjant Solidarność Polska. który jest obecnie objęty dochodzeniem w sprawie oszustwa. Jednym z wyjaśnień gazety jest to, że para wydaje się mieć powiązania z rządem. Wyborcza zwraca uwagę, że szereg osób związanych z rządzącą koalicją Zjednoczonej Prawicy ukończyło studia MBA na uniwersytecie.

TVPInfo.pl – Od poniedziałku Polska i trzy kraje bałtyckie uniemożliwią obywatelom Rosji wjazd do strefy Schengen w mniej istotnych celach, takich jak turystyka. Wprowadzenie ograniczenia wynika z rosyjskiej inwazji na Ukrainę i widocznego zagrożenia bezpieczeństwa związanego z wpuszczeniem Rosjan do UE. „Ponieważ zdecydowana większość Rosjan popiera działania Władimira Putina na Ukrainie, decyzję o ograniczeniu wjazdu obywateli Rosji z wizami Schengen uważam za absolutnie uzasadnioną” – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Rosjanie, którzy muszą wjechać do UE z pilnych powodów osobistych lub uciekają przed prześladowaniami w swoim ojczystym kraju, nadal mogą wjeżdżać do tego kraju.

Rp.pl – „Rzeczpospolita” podała, że ​​pracownicy zaczynają odczuwać w portfelach pogarszającą się sytuację gospodarczą. Według sondażu opublikowanego w gazecie 60 proc. pracowników dużych i średnich firm oraz 62 proc. pracowników małych firm uważa, że ​​sytuacja finansowa ich rodzin pogorszyła się w tym roku. Co piąty mówi o znacznym pogorszeniu, a tylko co dziesiąty informuje o poprawie swojej sytuacji finansowej.

READ  Relacje polsko-czeskie układają się dobrze pomimo sporu o kopalnie węgla brunatnego - mówi FM - The First News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.