Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Białoruś zaprzecza, że ​​sytuacja migrantów na polskiej granicy się pogarsza

Published

on

Polscy strażnicy graniczni patrolują punkt kontrolny Kuźnica-Bruzgi na granicy polsko-białoruskiej w czasie kryzysu migracyjnego w Kuźnicy, Polska, 6 grudnia 2021 r. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Kijów, 7 grudnia (Reuters) – Białoruś poinformowała we wtorek, że jej służby bezpieczeństwa nie pogorszyły sytuacji migrantów na granicy przez rzucanie fajerwerków lub inne środki, Polska stwierdziła poprzedniego dnia.

Białoruski Państwowy Komitet Graniczny odrzucił zarzuty postawione przez kapitana polskiej straży granicznej Krystyna Jakimik-Jarosz i oskarżył polski rząd o uchylanie się od kontroli własnych działań. Kontynuuj czytanie

„Polska celowo rozpowszechnia sfałszowane informacje, aby ukryć przed opinią publiczną prawdziwy obraz wydarzeń na granicy” – powiedział Reuterowi w oświadczeniu rzecznik komitetu granicznego Anton Bychkovsky.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Jak powiedział Reuterowi rzecznik służb specjalnych Stanisław Żaryń, polski rząd trzyma się wszystkich zarzutów, jakie stawia władzom Białorusi.

Tysiące ludzi, głównie z Bliskiego Wschodu, przekroczyło od lata granicę Polski z Białorusi. Unia Europejska oskarża Mińsk o przylot i wpychanie ich do bloku przez sąsiednią Polskę.

Organizacje międzynarodowe twierdzą, że Polska naruszyła standardy humanitarne, zmuszając niektórych migrantów do powrotu na Białoruś, czemu zaprzecza rząd w Warszawie.

W poniedziałek doszło do 116 prób przekroczenia granicy. Jednak 17 listopada zgłoszono 501 prób.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Sprawozdawczość Kacpra Pempel; dodatkowe reportaże Matthiasa Williamsa i Natalii Zinets oraz Joanny Plucińskiej w Warszawie; Pisanie przez Alana Charlisha; Edytowanie przez Lisę Shumaker

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *