Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Australia otrzymuje 1 milion dawek szczepionki Pfizer z Polski, z czego połowa trafia do hotspotów Sydney Covid | Zdrowie

Published

on

Dodatkowy milion dawek szczepionki Pfizer jest w drodze do Australii po tym, jak polski rząd zaakceptował międzynarodowe prośby rządu Morrisona o pomoc i jako Nowa Południowa Walia Władze walczą o powstrzymanie epidemii Covid w stanie.

W sumie 530 000 nowych puszek, które mają przybyć do Australii późną niedzielę, zostało poddanych kwarantannie w NSW dla 20-39-latków mieszkających w 12 hotspotach rady miasta Sydney.

Rząd federalny powiedział w oświadczeniu: „To da wszystkim w wieku od 20 do 39 lat w 12 LGA możliwość zaszczepienia się. Pozostałe 470 340 puszek Pfizera na mieszkańca zostanie rozdzielonych do innych stanów i terytoriów ”.

W zeszłym miesiącu, Polskie media relacjonowały jego Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych chciała sprzedać co najmniej cztery miliony puszek ze swoich zapasów po zamówieniu 100 milionów puszek w firmie Pfizer. Jej media podały, że wśród krajów, które wykazały zainteresowanie, znalazła się Australia.

Ogłoszenie pojawiło się, gdy NSW zarejestrowało 415 nowych przypadków transmisji Covid w społeczności pierwszego dnia pełnej blokady.

Premier, Scott MorrisonNie zaprzeczył, że za radą profesora Paula Kelly’ego, profesora medycyny i zdrowia Commonwealth Medical and Health Officer, na początku tego tygodnia poruszył kwestię całkowitego zablokowania stanu.

„Podtrzymałem decyzję rządu Nowej Południowej Walii o nałożeniu ogólnokrajowej blokady, zgodnie z radą, którą otrzymałem od naczelnego lekarza, którą rząd rozważył i omówił z rządem Nowej Południowej Walii” – powiedział.

Morrison powiedział, że jest teraz zdeterminowany tylko, by „zrobić”. [the lockdown] Praca”.

Podczas gdy połowa kwalifikującej się populacji NSW otrzymała przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid, Morrison powiedział, że skupia się na zamknięciu, co ogranicza przypadki.

„Zawsze bardzo jasno mówiłem, że jest to wspierane przez szczepionki, więc nie można sugerować, że wybór między tymi dwoma nie jest. Na to też nie wskazał premier NSW. Wiemy, że oba są ważne. Przede wszystkim blokada musi działać. To musi działać i dlatego błagam ludzi w całym Sydney, aby zostali w domu.

Premier NSW Galdys Berejiklian powiedział dziennikarzom w niedzielę, że wszystkie wolności we wrześniu i październiku prawdopodobnie skupią się na osobach zaszczepionych.

„Chcemy zobaczyć, jakie możliwości możemy zaoferować naszym obywatelom we wrześniu i październiku. Jak powiedziałem wcześniej, nie możemy się doczekać, aby żyć swobodnie przed wybuchem epidemii, dopóki nie osiągniemy co najmniej 70% w obu dawkach ”- powiedziała.

“Tak, jeśli to zrobimy [to that] Cel sześciu milionów daje nam możliwość zastanowienia się nad tym, co jest bezpieczne we wrześniu i październiku, czego nie możemy zrobić dzisiaj ”.

Australia osiągnęła nieujawnione porozumienie z polskim rządem w sprawie zakupu dodatkowych dawek Pfizera w ramach międzynarodowego polowania na dodatkowe szczepionki Malejąca podaż mRNA w Australii.

Szczepionki zostały wysłane z belgijskiego zakładu firmy Pfizer, skąd pochodzą istniejące dostawy w Australii i są standardowo testowane w partii.

Rzecznik polskiej ambasady w Canberze powiedział, że umowa jest kontynuacją trwającej współpracy między dwoma narodami.

„Polska niedawno zaproponowała dzielenie się szczepionkami głównie z krajami o niskich i średnich dochodach, w tym ze swoimi wschodnimi sąsiadami, Bałkanami itp. Decyzja o włączeniu Australii na listę została podjęta w świetle obecnej epidemii wariantu Delta w kraju, po rozmowach między urzędnikami obu krajów, w tym premiera i ministra spraw zagranicznych – powiedział rzecznik w oświadczeniu.

Wydaje się, że wahanie dotyczące szczepionki spowolniło samodzielną adopcję w Polsce, mimo że prawie 50% kwalifikującej się populacji otrzymało drugą dawkę.

Wiktoriański Premier, Daniela Andrewsa, powiedział, że wierzy, że wiktoriańskie władze dostaną 175 000 puszek nowej przesyłki i że nie żałuje NSW, że otrzyma lwią część, biorąc pod uwagę stan rzeczy.

„Faktem jest, że Sydney jest najbardziej potrzebna” – powiedział. „Wyraziłem poparcie tych, którzy najbardziej tego potrzebują, którzy mają największe wsparcie. Czy moglibyśmy odbyć długą debatę o tym, dlaczego Sydney jest w stanie zrobić to, w czym jest? Nie zrobię tego.

„Nie zamierzam oferować tego rodzaju komentarza. W zeszłym roku mieliśmy wielu ludzi, którzy wykorzystali swoją tak zwaną mądrość, a wiktorianie mieli jej dość pod koniec zeszłego roku, więc nie zamierzam wnosić żadnego wkładu. Powiem tylko, że muszą otrzymać więcej szczepionek w NSW, ponieważ nic innego, co robią, nie działa, oto są.

Główny minister ACT Andrew Barr powiedział, że dowiedział się o dodatkowych dawkach tuż przed publicznym ogłoszeniem Morrisona, ale uważa, że ​​około 14 000 dawek zostanie wysłanych na Terytorium, co odpowiada „około tygodniowej podaży”.

Po testach partii Barr spodziewał się, że puszki będą dostępne pod koniec tygodnia. Pozostałe dawki są w razie potrzeby rozdzielane do krajów związkowych.

Chociaż dodatkowe dawki zostały szeroko przyjęte, Utrzymuje się zamieszanie co do tego, co firmy mogą robić zlecać własnemu personelowi, z rządem nawet zakazującym pojawiania się obowiązkowych szczepionek, choć udzielała mandatów w różnych sektorach, w tym w opiece nad osobami starszymi.

Tymczasem Partia Pracy również odmówiła poparcia mandatów na szczepionki dla pracodawców, a Tony Burke powiedział, że partia „będzie postępować zgodnie z zaleceniami zdrowotnymi”.

„Nie chcemy sytuacji, w której te zasady różnią się w zależności od stanowiska” – powiedział w programie ABC Insiders.

„W końcu masz w społeczności przesiąka się wiele argumentów gdzie chcemy prostego komunikatu zachęcającego ludzi do zaszczepienia się. Wszędzie tam, gdzie istnieje odpowiednie rozporządzenie w sprawie zdrowia, [we] absolutnie go wspierać.

„Te przepisy zdrowotne mogą się zmieniać z czasem, gdy otrzymujemy nowe warianty lub zmiany w poradach zdrowotnych, ale te obowiązkowe pytania powinny wchodzić w grę tylko wtedy, gdy obowiązują przepisy zdrowotne”.

READ  Matteo Salvini: Wiadomości o zakażeniach koronawirusem to „medialny terroryzm”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *