Connect with us

Gospodarka

Wzrost PKB Polski w II kwartale

Published

on

Regionalny dzisiaj

wtorek, 17 sierpnia 2021, godz. 10:05

Polska gospodarka ożywiła się w drugim kwartale, jak podał w piątek wstępny szacunek GUS.

Produkt krajowy brutto (PKB) wzrósł w drugim kwartale o 1,9% w porównaniu z poprzednim kwartałem, po wzroście o 1,3% w pierwszym kwartale. W II kwartale 2020 r. PKB skurczył się o 9,2%.

W ujęciu rocznym PKB niewyrównany wzrósł o 10,9%, po spadku o 0,9% kwartał temu. PKB wyrównany sezonowo wzrósł o 10,7% rocznie, w porównaniu ze spadkiem o 1,3% w pierwszym kwartale.

W osobnym raporcie GUS podał, że polski indeks cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w lipcu o 5,0% rok do roku, po szacowanym wzroście o 4,4% w czerwcu. Szacuje się, że w ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły w lipcu o 0,4%.

WSPIERAJ BUDAPESZTOWY DZIENNIK BIZNESOWY

Produkowanie dziennikarstwa godne tego miana to kosztowny biznes. Przez 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starali się dostarczać Ci wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i prezentowane bez strachu i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im nadal dobrze funkcjonować bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentują z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Chcielibyśmy również zaoferować naszym czytelnikom taką możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij na nasz przycisk Wesprzyj BBJ i możesz wybrać, ile i jak często wysyłać nam swoje posty.

READ  Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Blokada na cztery tygodnie. Przywódcy religijni wzywają do niezamykania świątyń
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *