Connect with us

Najważniejsze wiadomości

100 000 ukraińskich uchodźców przybyło od początku rosyjskiej inwazji – mówią polscy pogranicznicy

Published

on

26 lutego pocisk rakietowy uderzył w budynek mieszkalny w Kijowie. (Genia Sawiłow/AFP/Getty Images)

Rosyjskie Ministerstwo Obrony zdementowało doniesienia o trafieniu jednego z jego pocisków apartamentowiec w Kijowiektóry twierdził, że szkody zostały spowodowane przez ukraiński pocisk przeciwlotniczy, poinformowały w sobotę państwowe rosyjskie agencje informacyjne, powołując się na źródło ministerstwa.

„Informacje krążące w sieciach społecznościowych o rosyjskim ataku rakietowym na budynek mieszkalny przy Alei Łobanowskiego w Kijowie nie są prawdziwe” – powiedziało źródło w Ministerstwie Obrony, według TASS i RIA Novosti. „Charakter uszkodzeń domu wskazuje, że został trafiony pociskiem przeciwlotniczym. Widać to wyraźnie na filmie.”

„Wygląda na to, że podczas odpierania nocnego ataku rakietowego na infrastrukturę wojskową … Ukrainy, system naprowadzania rakiet ukraińskiego systemu obrony powietrznej średniego zasięgu Buk-M1 zawiódł i pocisk uderzył w róg budynku mieszkalnego” – dodał źródło. według TASS i RIA Novosti.

CNN niezależnie skontaktowało się z rosyjskim Ministerstwem Obrony w celu uzyskania odpowiedzi, ale jeszcze nie otrzymało odpowiedzi.

Pokazano zdjęcia i filmy ze sceny duży wpływ około 10 pięter w budynku, przyczyna strajku jest niejasna, a rozmiar ofiar nieznany. Kilka jednostek mieszkalnych zostało całkowicie wysadzonych w powietrze, brakowało ich zewnętrznych ścian i okien, odsłaniając ziejącą dziurę z boku budynku podczas ewakuacji mieszkańców.

Oto lokalizacja budynku:

Więcej kontekstu: Filmy z mediów społecznościowych, zdjęcia i obrazy satelitarne przeanalizowane i geolokalizowane przez CNN potwierdzają, że gęsto zaludnione obszary były wielokrotnie atakowane przez siły rosyjskie. CNN zwrócił się do rządu rosyjskiego o komentarz.

Amnesty International w piątkowym komunikacie prasowym oskarżyła siły rosyjskie o „masowe ataki na obszary cywilne i obiekty chronione, takie jak szpitale”. W ataku zginęło czterech cywilów, a dziesięciu innych zostało rannych, poinformowała Amnesty International.

Przeczytaj o innych przykładach znalezionych przez CNN tutaj.

READ  W wypadku na trasie po Polsce oskarżony zostaje kierowca i dyrektor wyścigu - VeloNews.com
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.