Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Holandia, Polska szczelne zwycięstwo Billie Jean King Cup w playoffach

Published

on

Holandia i Polska wygrały jeden-dwa, aby zakwalifikować się do play-offów w sobotnim pucharze Billie Jean King, ale Wielka Brytania, Włochy i Kanada miały łatwiejsze przejścia.

W Den Bosch Holendrzy byli bez numeru 11 na świecie, Kiki Bertens, z powodu kontuzji drugiego dnia i byli 2: 1 za Chinami po tym, jak Wang Xiyu pokonał Lesley Kerkhove w pierwszym pojedynku w sobotę. Ale Aranxta Rus pokonał Wanga Xinyu, aby wyrównać remis, a następnie połączył siły z Demi Schuursem, aby pokonać Zhang Shuai i Zu Yifan i przepuścić gospodarzy.

Równie blisko było w Polsce, gdzie gospodarze zostali zmarginalizowani przez Brazylię.

Brazylijka Carolina Meligeni Alves zdobyła decydujący dublet, pokonując Katarzynę Kawę, ale Polacy zwyciężyli 3: 2, gdy Kawa i Magdalena Frech wrócili po meczu z Meligeni Alves i Luisą Stefani.

Kazachstan wygrał również kluczową porażkę z Argentyną.

Wielka Brytania pokonuje Meksyk

Wielka Brytania prowadziła przez noc w Meksyku 2: 0 z Meksykiem, ale Marcela Zacarias pokonała Heather Watson, aby utrzymać remis przy życiu. Katie Boulter okazała się zbyt silna, by Giuliana Olmos wygrała remis dla gospodarzy.

Włochy pokonały Rumunię 3: 1, a kanadyjska nastolatka Leylah Annie Fernandez przypieczętowała ścieżkę swojego kraju, dając swojej drużynie niepodważalną przewagę 3: 0 nad Serbią dzięki wygranej 3 setów z Niną Stojanovic. Ukraina pokonała Japonię 4: 0, a Anastasija Sevastova zapewniła Łotwę Zwycięstwo 3: 1 nad Indiami.

Ośmiu zwycięzców awansuje do przyszłorocznej rundy kwalifikacyjnej, gdzie mają nadzieję dotrzeć do finału Billie Jean King Cup w 2022 roku. Stary Fed Cup został w zeszłym roku przemianowany i nazwany na cześć wielkiego amerykańskiego i 12-krotnego indywidualnego mistrza Wielkiego Szlema, który wygrał pierwszy turniej prawie 60 lat temu.

Tegoroczny finał 12 drużyn został przełożony z powodu pandemii, a nowy termin nie został jeszcze wyznaczony.

READ  Katowice: prokuratura przyjrzy się nazistowskim gestom podczas marszu nacjonalistów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *