Connect with us

Świat

Chile dowiaduje się, że pierwsza dawka chińskiej szczepionki Covid-19 zapewnia niewielką ochronę

Published

on

Chile dowiaduje się, że pierwsza dawka chińskiej szczepionki Covid-19 zapewnia niewielką ochronę

Kilka dni po otrzymaniu pierwszej dawki a Szczepionka na koronawirusa wyprodukowana w ChinachRodrigo Jordán zachorował i uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. 61-latek był hospitalizowany w pobliżu swojego domu w stolicy Chile, Santiago, przez dziewięć dni i potrzebował dodatkowego tlenu, aby się przedostać.

Wszędzie w Chile – to wspięło się na jeden ze światów najszybsze kampanie szczepień Stosowanie szczepionki chińskiego producenta leków Sinovac Biotech Ltd. – Urzędnicy ds. Zdrowia próbują poradzić sobie ze wzrostem liczby nowych zakażeń i zgonów.

Ponad 7,6 miliona ludzi, czyli połowa dorosłej populacji Chile, otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki, w większości wyprodukowanej przez chińskiego producenta leków. To sprawia, że ​​kraj ten jest prawdziwym polem testowym dla szczepionki, którą dostarcza Pekin Kraje w krajach rozwijających się.

Według urzędników służby zdrowia problem polegał na tym, że ludzie ogólnie przeszacowywali skuteczność szczepionki już po jednej z dwóch zalecanych dawek i zbyt wcześnie próbowali złagodzić ograniczenia kontroli pandemii.

„Przy jednej dawce wiemy, że ochrona jest bardzo słaba” – powiedziała Claudia Cortés, ekspert ds. Chorób zakaźnych w Santa Maria Clinic w Santiago, gdzie około 10% pacjentów z Covid-19 w jej szpitalu otrzymało zastrzyk. „Nie było jasne, że potrzebujesz dwóch dawek – że musisz czekać”.

READ  Władca armii Birmy obiecuje wybory, współpracę ASEAN
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *