Connect with us

Zabawa

10. Festiwal SIFFCY skupiający się na kinie z Niemiec, Polski i Czech

Published

on

10. Festiwal SIFFCY skupiający się na kinie z Niemiec, Polski i Czech

W New Delhi filmy z Niemiec, Czech i Polski będą głównym tematem rozpoczynającej się 9 kwietnia 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Smile.

obraz HT

Organizatorem jest organizacja pozarządowa Smile Foundation z siedzibą w Delhi we współpracy z Delegaturą Unii Europejskiej w Indiach. Na gali, której otwarcie i wręczenie nagród odbędzie się w Domu PHD, zaprezentowanych zostanie 150 filmów z 40 krajów.

Hindustan Times – Twoje najszybsze źródło najświeższych wiadomości! Czytaj teraz.

Oprócz stolicy stanu festiwal będzie odbywał się jednocześnie aż w 50 różnych lokalizacjach na terenie całego kraju.

„Świętując 10. rocznicę festiwalu, w tym roku staramy się dotrzeć do szerszej, młodej publiczności i wywołać dodatkowy uśmiech w kilku miejscach w całym kraju.

„Pokażemy 150 filmów z 40 krajów, a także zorganizujemy 10 różnego rodzaju interaktywnych sesji filmowych oraz bezpłatnych warsztatów budowania potencjału dla dzieci i młodzieży” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor festiwalu SIFFCY Jitendra Mishra.

Uważany za jeden z największych festiwali filmów dziecięcych w Indiach, podczas wydarzenia prezentowane są filmy pełnometrażowe, krótkometrażowe, dokumentalne i filmy dla dzieci.

W ramach festiwalu zostanie wyświetlonych dziesięć filmów zrealizowanych przez studentów Uniwersytetu BATA w Czechach oraz osiem nagrodzonych filmów z Niemiec, prezentowanych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym SCHLiNGEL.

„Osiem klasycznych animacji, których kuratorem jest TV Studio Animated Films z Polski, zaprezentuje znana polska osobowość filmowa Jerzy Moszkowicz we współpracy z Instytutem Polskim w New Delhi” – dodali organizatorzy.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną także filmy w różnych kategoriach, m.in. „Konkurs Międzynarodowy” obejmujący filmy fabularne i krótkometrażowe; „70MM Smile”, w którym prezentowane są filmy niefabularne; oraz segment „Yellow Carpet”, który prezentuje różnorodne indyjskie kino regionalne w języku malajalam, gudżarati, marathi, bengalski, radźasthani, karbi i innych.

Młodym miłośnikom kina udostępnione zostaną liczne filmy poruszające ważne tematy autorstwa dzieci z ponad 30 różnych krajów, m.in. z USA, Hiszpanii, Kolumbii, Portugalii, Belgii, Ukrainy, Chorwacji, Grecji, Austrii, Niemiec i Estonii.

Ponadto w „Take One” prezentowane są filmy dla dzieci, a „Extra Smiles” łączy w sobie to, co SIFFCY z poprzednich edycji, a także klasykę.

W tym roku w ramach filmowej ekstrawagancji odbędzie się dziesięć różnych warsztatów, kursów mistrzowskich i dyskusji panelowych na różnorodne tematy, takie jak środowisko, wartości rodzinne, wojna i pokój oraz bezpieczeństwo na drogach.

Zakończy się 11 kwietnia.

Ten artykuł został wygenerowany na podstawie automatycznego źródła informacji agencji informacyjnej, bez żadnych modyfikacji tekstu.

Oscary 2024: Od nominowanych po blask na czerwonym dywanie! Uzyskaj ekskluzywny zasięg na HT. Kliknij tutaj

Otrzymuj więcej aktualności z Bollywood, Hollywood, muzyki, seriali internetowych i najświeższych wiadomości rozrywkowych w Hindustan Times.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *