Connect with us

Zabawa

Polski rząd podsyca nienawiść do reżysera w związku z filmem o migracjach – POLITICO

Published

on

Polski rząd podsyca nienawiść do reżysera w związku z filmem o migracjach – POLITICO

„Nie boję się, ale nie jestem też głupia” – Holland powiedziała POLITICO, powołując się na potrzebę ochrony. „Wzniecają nienawiść i zawsze może znaleźć się ktoś niezrównoważony, kto może mnie dopaść. I oni o tym doskonale wiedzą: jeśli podpalisz dom pokryty strzechą, spłonie”.

Takie obawy przed przemocą nie są naciągane – zwłaszcza gdy podsyca je utrwalona opinia rządu, że członkowie opozycji są antypolscy i proniemieccy. W zeszłym tygodniu zaatakowany został poseł opozycji, co przywołało wspomnienia zabójstwa liberalnego prezydenta nadbałtyckiego miasta Gdańska w 2019 roku.

Niemniej jednak wystąpienie przeciwko Holandii przez nacjonalistyczną, konserwatywną partię Prawo i Sprawiedliwość ma polityczny sens. Stoczy ciężką walkę przed wyborami parlamentarnymi 15 października i będzie starała się o bezprecedensową trzecią kadencję, m.in. obiecując ochronę Polaków przed zagrożeniami zewnętrznymi, w tym migrantami.

Film Hollanda „Zielona granica” podważa patriotyczny pogląd rządu, że Polska ma zawsze rację.

Fikcyjny czarno-biały film przedstawia ludzi z Syrii i Afganistanu próbujących przedostać się do Polski przez gęste lasy wzdłuż granicy z Białorusią, chcących pomóc działaczom na rzecz praw człowieka oraz polskim funkcjonariuszom stojącym przed moralnym dylematem, jak sobie z tym poradzić. migranci. Opiera się na nieustannych wysiłkach białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenki na rzecz destabilizacji Polski poprzez umożliwienie ludziom przelotu do Mińska z obietnicą wjazdu do UE.

Ale ta obietnica jest kłamstwem. W śmiertelnej grze w kotka i myszkę białoruskie siły zabierają ludzi na granicę, a następnie zostają odepchnięci przez polską straż graniczną, która odmawia przyjęcia ich wniosków o azyl, co stanowi naruszenie zasad międzynarodowych. Następnie utkną w często lodowatych lasach i bagnach. Organizacje praw człowieka twierdzą Od czasu wywołania kryzysu przez Łukaszenkę w 2021 roku zginęły 43 osoby.

READ  Amerykańska ekipa Ryder Cup ogranicza dostęp serwisu Netflix do filmu dokumentalnego „Full Swing”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *