Connect with us

Gospodarka

Zwolnienia w rządzie. Odprawa dla urzędników

Published

on

Pierwsze zwolnienia w administracji planowane są na październik. Dotyczy to tylko 21 obecnych resortów i gabinetu premiera. Ci, którzy przejdą na emeryturę, otrzymają dziewięć odpraw – pisze „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy, Paweł Szrot, Zastępca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, powiedział, że podczas spotkania ze związkowcami pracującymi w gospodarstwie domowym Przede wszystkim zmniejszy się liczba wakatów, a ewentualne zwolnienia dotkną głównie osoby, które już są uprawnione do emerytury.

„Emeryci mają prawo do obu odpraw z tytułu przepisów antykryzysowych w wysokości trzech pensji i sześciokrotności wynagrodzenia na podstawie dotychczasowych przepisów (pod warunkiem, że posiada 20-letnie doświadczenie administracyjne) „, informuje” Rzeczpospolita ” średnie całkowite odszkodowanie Usługa publiczna brutto w 2019 roku wyniosła 6403 zł.

Zwolnienia w rządzie. Odprawa dla urzędników

Magazyn przypomina, że ​​zarządzenie ks. Zwolnienia w administracji powinny być gotowe najpóźniej w październiku, „tak, aby okresy wypowiedzenia umów o pracę odwołanych urzędników wygasły do ​​końca stycznia 2021 r.”.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”

READ  Przemysł łotewski rośnie po kryzysie Covid / Artykuł
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.