Connect with us

Nauka

Zrozumienie słabości demokracji | Książę dzisiaj

Published

on

Przed niespodziewanymi wyborami Donalda Trumpa w 2016 r. Studenci w Ian MacMullen klasy polityczne słuchały zbiorowo wzruszając ramionami, kiedy mówił o innych formach rządów niż demokracja.

Już nie.

Profesorowie, którzy uczą o polityce i polityce publicznej, mówią, że cztery lata chaotycznej i niekonwencjonalnej prezydentury obnażyły ​​kruchość demokracji. Wolność słowa, konstytucja, zaufanie do przywódców rządów itp. – wszystko to doznało zamachu stanu pod rządami Trumpa.

Jednak w klasach, które zmuszają studentów do krytycznego myślenia o demokracji, nauczyciele twierdzą, że większa świadomość ich kruchości nie motywuje uczniów do porzucenia demokracji.

Zamiast tego uczniowie mają teraz wzmożone pragnienie, aby ich rząd działał bardziej sprawiedliwie.

„Po czterech latach Trumpa i innych wyzwań stojących przed demokracją na całym świecie studenci są bardziej zainteresowani sporami na temat natury i zalet / wad demokracji i mają na nie zupełnie inne spojrzenie” – mówi MacMullen, profesor związany z praktyką nauk politycznych.

Fałszywe wyzwania przed wyborami w 2020 r., Zamieszki 6 stycznia w budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych i inne dziwaczne działania dały nauczycielom lekcje w czasie rzeczywistym na temat tego, jak działa demokracja – i prawie pułapki -.

„Przynajmniej wykorzystałem wydarzenia z ostatnich kilku lat, aby skłonić uczniów do zastanowienia się, dlaczego wierzą w demokrację” – mówi Alexander Kirshner, profesor nadzwyczajny nauk politycznych.

„W rzeczywistości jednym z wyzwań kursu takiego jak Wprowadzenie do filozofii politycznej jest to, że studenci uważają swoje prawa, konstytucjonalizm i zagwarantowaną demokrację. Dlatego też częścią tego, jak uczymy na kursie, jest zmuszenie ich do rozważenia argumentów za i przeciw tym praktykom ”.

Kirshner, który kilka lat temu uczył tego samego kursu międzynarodowej grupie studentów na Uniwersytecie Nowojorskim w Abu Zabi, powiedział, że studenci mieszkający w tamtych czasach w Stanach Zjednoczonych są teraz oddani demokracji, wolności słowa i konstytucji.

READ  Ponad 900 pracowników Mayo Clinic zaraża się COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch tygodni

„Ale o wiele łatwiej jest przeprowadzić krytyczną rozmowę o tym, czy te przekonania są prawdziwe dzisiaj, niż 10 lat temu” – powiedział. „I na pewno bardziej niż wtedy, gdy brałem udział w tym studium licencjackim w latach 90. Było zupełnie inaczej. “

Studenci mówią, że nie są gotowi do rezygnacji z demokracji. Ale po czterech chaotycznych latach poprzedzających zamieszki 6 stycznia są teraz w pełni świadomi wagi kontroli i równowagi.

„Odkąd miałem zaledwie 16 lat, kiedy wybrano Trumpa, większość tego, czego dowiedziałem się o amerykańskiej demokracji do tego momentu, pochodziło z książek i wykładów” – mówi Zander Bush, student drugiego roku w Palm Beach na Florydzie, specjalizujący się w historii.

„Ciągły napływ wiadomości zdawał się nie pasować do demokracji, której nauczyłem się na kursach historii. Zamiast tego wyglądał jak forma demokracji, która zmieniła swoje podstawowe wartości. “

John wstał, instruktor w Kenan Institute for Ethics, zaczął uczyć w Duke na takie tematy jak polaryzacja i konserwatyzm trzy lata temu. Ważnym wydarzeniem, które zaobserwował wśród swoich uczniów, jest zaniepokojenie gwałtownym wzrostem partyjności.

„W ostatnich latach moi studenci stali się jeszcze mniej pewni przyszłości naszej demokracji z powodu intensywności i zakorzenionego kulturowego plemienności” – mówi Rose.

„Dla wielu polaryzacja polityczna poważnie zaszkodziła relacjom z przyjaciółmi i rodziną. Kiedy te połączenia, które mają być najtrwalsze ze wszystkich, nagle wydają się kruche, nie jest zaskakujące, że moi uczniowie patrzą na stan w całym kraju i zadają sobie pytanie: „Jak mamy to wszystko utrzymać razem?”. “

Jeden z jego uczniów, Wyatt Bui, junior z Orange County w Kalifornii, mówi, że kadencja Trumpa nie wpłynęła na jego pogląd na demokrację. Bui powiedział, że popiera wiele konserwatywnych polityk Trumpa, ale nie jego zachowanie. Inni, powiedział, nie mogli zaakceptować różnicy między polityką a zachowaniem.

READ  Jak pobrać i używać aplikacji NHS COVID-19

„Będę jednak argumentował, że u Duke’a mój głos był ściszony, tak jakbym mógł zgodzić się z niektórymi politykami prezydenta Trumpa, jego retoryka i działania sprawiły, że bardzo łatwo było połączyć moje przekonania polityczne z negatywnymi aspektami administracji Trumpa”. mówi Bui, ekspert ds. polityki publicznej.

Nauczyciel nauk politycznych Eddy Malesky prowadzi trzy kursy, które badają autorytarne instytucje. Powiedział, że trend wśród studentów zainteresowanych badaniem, jak rządzą niedemokratyczne kraje, naprawdę poprzedza administrację Trumpa.

Na przykład niektórzy uczniowie chcą dowiedzieć się o niedemokratycznych rządach w Chinach, Wietnamie, Singapurze i Malezji, ponieważ wyobrażają sobie potencjalne kariery, w których mają do czynienia z tymi krajami – mówi.

Dodaje, że studenci zagraniczni również chcą dowiedzieć się więcej o swoich rodzimych rządach, które nie są demokracjami.

Powiedział, że kolejny powód do zainteresowania studentów innymi rodzajami rządów zbiega się z awansem Trumpa. W ciągu ostatniej dekady „demokratyczne niepowodzenia” w krajach takich jak Węgry, Polska, Turcja, Brazylia i Tajlandia objęły demokratycznych przywódców „poprzez zmianę instytucji wyborczych i politycznych w celu zwiększenia władzy wykonawczej i wyeliminowania hamulców instytucjonalnych i udziału społecznego w celu umocnienia się przy władzy”. – zbliżając ich do systemów autorytarnych ”- powiedział Malesky.

„Przywódcy krajów zacofanych wykorzystali nacjonalizm, polaryzację, konflikty etniczne i frustrację z powodu ograniczeń i powolności instytucji politycznych”.

Ale pęknięcia w amerykańskiej demokracji w czasach Trumpa również wysunęły wątpliwe elementy rządu USA na pierwszy plan, mówi. Ashley Jardina, adiunkt nauk politycznych.

„Podobnie jak wielu Amerykanów, studenci Duke byli szczególnie zaniepokojeni stopniem, w jakim Kolegium Elektorów, restrykcyjne ustawodawstwo dotyczące głosowania i gerrymandering stanowią wyzwanie dla zasad demokratycznych” – powiedział Jardina.

„Jedną z ważnych lekcji, które omawiam na moich zajęciach, jest stopień, w jakim„ demokracja ”w Stanach Zjednoczonych została lub nie została rozszerzona na różne osoby od momentu powstania kraju. Poznanie tego punktu pomaga uczniom spojrzeć z perspektywy na współczesną erozję norm demokratycznych. “

READ  Szpitale w Houston obawiają się wzrostu liczby hospitalizacji z powodu COVID-19

W przypadku Megan Gerges, studentki drugiego roku, zarówno wybór, jak i odrzucenie Trumpa wzmocniły jej wiarę w demokrację.

„Wierzyłem w 2016 roku i nadal wierzę, że demokracja działała tak, jak została zaprojektowana – miliony ludzi głosowało, a Trump został wybrany przez nasz system elektoratu” – mówi Gerges, ekspert ds. Nauk politycznych / psychologii Warrena z New Jersey. „W tym sensie demokracja działała również wtedy, gdy miliony ludzi głosowały w 2020 roku, a Trump został wybrany z urzędu”.

Kirshner, jak zawsze, rozpoczął semestr letni od procesu Sokrates w 399 rpne, kiedy filozof stanął w obliczu zarzutów podrobionych w celu zepsucia młodzieży Aten.

Ale w tym roku miał bardziej bezpośredni przykład kruchości demokracji: zamieszki 6 stycznia w Waszyngtonie

„To sprawiło, że dyskusja o podstawach demokracji i potencjale nieporządku stała się jeszcze bardziej istotna” – mówi. „Myślę, że byli lepiej przygotowani do krytycznego myślenia o wartości demokracji”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *