Znamy wszystkich finalistów Ligi Europy! Zapowiada się piękna walka dla Pikiniera

Znamy wszystkich finalistów Ligi Europy!  Zapowiada się piękna walka dla Pikiniera

Wolverhampton, siódmy zespół w niedawno zakończonym sezonie Premier League, objęła prowadzenie w 9 minucie, kiedy Raul Jimenez zamienił rzut karny na bramkę. W 27. minucie wyrównał Olympiakos Pireus, a Mady Camara strzelił gola. Szymon Marciniak nie uznał jednak bramki, bo zobaczył spalonego. Jego decyzja wywołała wiele kontrowersji. A ponieważ w tym meczu nie było już bramek, a pierwszy mecz zakończył się remisem 1: 1, „Wilki” awansowały do ​​1/4 finału.

W ćwierćfinale zobaczymy również FC Basel. Szwajcar wygrał 1: 0 z Eintrachtem Frankfurt po bramce Fabiana Frei, który w 88. minucie pokazał niezłą indywidualną akcję. Basel wygrał również pierwszy mecz (3: 0).

Obejrzyj wideo
Serie A. AC Milan 3: 0 Cagliari. Najważniejsze cechy gry [ELEVEN SPORTS]

Pozostałe mecze

Sevilla i Bayer Leverkusen również awansowały do ​​ćwierćfinału Ligi Europy. Hiszpanie i Niemcy pokonali odpowiednio AS Roma i Rangers FC. W ćwierćfinale, który będzie częścią turnieju finałowego turnieju, Sevilla zmierzy się z Wolverhampton, a rywalem Bayer Leverkusen będzie Inter Mediolan. Turniej finałowy Ligi Europy z ośmioma drużynami rozpocznie się 10 sierpnia. Tego dnia odbędą się dwa ćwierćfinały w Kolonii i Duesseldorfie. Dzień później dwa kolejne mecze tej fazy zostaną rozegrane w Gelsenkirchen i Duisburgu. W dniach 16 i 17 sierpnia półfinały odbędą się odpowiednio w Kolonii i Duesseldorfie, a 21 sierpnia w Kolonii.