Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Opinia: Czy niczego się nie nauczyliśmy? Szyderstwo demonstranta „Wracaj do Polski” jest groteskowe

Published

on

Opinia: Czy niczego się nie nauczyliśmy?  Szyderstwo demonstranta „Wracaj do Polski” jest groteskowe

Dziś o 12:00
Zdjęcie pliku/Czarek Sokołowski/The Associated Press / W tę środę, 2 października 2013 r., zdjęcie pliku, izraelska młodzież maszeruje ze swoimi flagami narodowymi obok pomnika około 900 000 europejskich Żydów zabitych przez nazistów w latach 1941–1944 w zamachu w Treblince i obozów pracy w Polsce.

Kiedy pojawiła się informacja, że ​​protestujący pod Uniwersytetem Columbia głośno sugerował powrót Żydów do Polski, już tam byłem. Moja żona, syn, córka i ja odwiedziliśmy miejsca Holokaustu w Europie Wschodniej. Rodzina mojego ojca pochodzi z Polski i Ukrainy, a wielu naszych bliskich zginęło w Holokauście.

Nie wiem, czy którykolwiek z moich przodków był syjonistą, chociaż podejrzewam, że niektórzy z nich musieli nim być. Definicja „syjonisty”, której zawsze używałam, to osoba, która wierzy, że Żydzi zasługują na państwo, w którym mogą być bezpieczni. W to coś wierzę. Wierzę również, że Palestyńczycy zasługują na państwo, w którym mogą być bezpieczni, izraelska okupacja była katastrofą i należy zastąpić Benjamina Netanjahu.

Jak

tytuł

nadchodzące wydarzenia

READ  Wojna o Górski Karabach. Ormianie zaatakowali azerbejdżańskie lotnisko w Gandży
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *