Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Napad na bank w Le Havre. Napastnik wziął zakładników

Published

on

W Hawrze, na północy Francji, uzbrojony mężczyzna napadł na bank i wziął sześciu zakładników. Jak podają lokalne media, trwa operacja policyjna. W trakcie negocjacji mężczyzna zgodził się na uwolnienie w sumie czterech zakładników.

W Le Havre, na północy Francji, uzbrojony mężczyzna obrabował bank i wziął sześciu zakładników. Jak podają lokalne media, trwa akcja policyjna. W trakcie negocjacji mężczyzna zgodził się uwolnić łącznie czterech zakładników.

Atak miał miejsce około godziny 17:00 Uzbrojony mężczyzna, który trzymał sześciu zakładników, wszedł do banku w Le Havre. Negocjacje trwają.

Jak dotąd napastnik zgodził się uwolnić czterech zakładników.

Ustaliła to policja mężczyzna ma 34 lata i wcześniej cierpiał na zaburzenia psychiczne. Jest znany ze swoich dokumentów policyjnych i ma powiązania z islamistami.

„Zidentyfikowaliśmy go. J.est na liście obserwacyjnej bezpieczeństwa wewnętrznego. Wiemy, że został zradykalizowany i cierpi na poważną chorobę psychiczną – powiedział Yves Lefebvre, szef związku policyjnego SGP Unite.

Według niepotwierdzonych informacji mężczyzna ma 4 warunki. Jednym z nich ma być wstęp dla Palestyńczyków do meczetu Al-Aksa na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.

Policja namawia mieszkańców miasta do trzymania się z dala od miejsca ataku. Istnieje strach przed tym bandyta może mieć ze sobą materiały wybuchowe.

Oprócz policji na miejscu działa straż pożarna i karetki pogotowia.

Le Havre ma 170 000 mieszkańców i leży nad kanałem La Manche. Były premier Francji Edouard Philippe jest burmistrzem miasta.

READ  Po kwarantannie nastolatek wrócił do szkoły. Po godzinie okazało się, że została zarażona koronawirusem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *