Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Napad na bank w Le Havre. Napastnik wziął zakładników

Published

on

W Hawrze, na północy Francji, uzbrojony mężczyzna napadł na bank i wziął sześciu zakładników. Jak podają lokalne media, trwa operacja policyjna. W trakcie negocjacji mężczyzna zgodził się na uwolnienie w sumie czterech zakładników.

W Le Havre, na północy Francji, uzbrojony mężczyzna obrabował bank i wziął sześciu zakładników. Jak podają lokalne media, trwa akcja policyjna. W trakcie negocjacji mężczyzna zgodził się uwolnić łącznie czterech zakładników.

Atak miał miejsce około godziny 17:00 Uzbrojony mężczyzna, który trzymał sześciu zakładników, wszedł do banku w Le Havre. Negocjacje trwają.

Jak dotąd napastnik zgodził się uwolnić czterech zakładników.

Ustaliła to policja mężczyzna ma 34 lata i wcześniej cierpiał na zaburzenia psychiczne. Jest znany ze swoich dokumentów policyjnych i ma powiązania z islamistami.

„Zidentyfikowaliśmy go. J.est na liście obserwacyjnej bezpieczeństwa wewnętrznego. Wiemy, że został zradykalizowany i cierpi na poważną chorobę psychiczną – powiedział Yves Lefebvre, szef związku policyjnego SGP Unite.

Według niepotwierdzonych informacji mężczyzna ma 4 warunki. Jednym z nich ma być wstęp dla Palestyńczyków do meczetu Al-Aksa na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.

Policja namawia mieszkańców miasta do trzymania się z dala od miejsca ataku. Istnieje strach przed tym bandyta może mieć ze sobą materiały wybuchowe.

Oprócz policji na miejscu działa straż pożarna i karetki pogotowia.

Le Havre ma 170 000 mieszkańców i leży nad kanałem La Manche. Były premier Francji Edouard Philippe jest burmistrzem miasta.

READ  Polka uzyskała pozytywny wynik testu na Omicron w Chinach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *