Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Tour de Pologne: Dylan Groenewegen po wypadku przerwał milczenie i się odezwał

Published

on

Tour de Pologne: Dylan Groenewegen po wypadku przerwał milczenie i się odezwał

Holender został zdyskwalifikowany za popchnięcie Fabio Jakobsena, który wpadł w bariery i jest w ciężkim stanie w szpitalu. „Nienawidzę tego, co wydarzyło się wczoraj. Nie mogę znaleźć słów, by opisać, jak mi przykro z powodu Fabia i innych, którzy upadli lub zostali kontuzjowani. Zdrowie Fabia jest teraz najważniejsze. Nadal o nim myślę” – napisał na swojej oficjalnej stronie internetowej Konto Twitter.

Groenwegen nie wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne. Wciąż czekamy na kolejne wiadomości ze szpitala w Sosnowcu, w którym przebywa ranny rowerzysta z Holandii.

Sprawcą środowego wypadku na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne jest 27-letni kolarz, jedna z gwiazd peletonu. Jest jednym z najlepszych sprinterów na świecie. Ma na koncie zwycięstwa etapowe w Tour de France, Vuelta a Espana i Giro d’Italia. Groenewegen to jedna z najważniejszych postaci w zespole Jumbo Visma. W poprzednim sezonie odniósł aż 15 zwycięstw. Menedżer Quick Step chce go zarzucić o jego zachowanie. Sprawa ma trafić do sądu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *