Mistrzowski Djoković pokonuje Hurkacza w Dubaju

Novak Djoković był na dobrej drodze do zdobycia trzeciego tytułu w 2023 roku, awansując do półfinału tenisowych mistrzostw Dubaju, pokonując w czwartek Huberta Hurkacza 6:3, 7:5.

35-letni Serb wygrał w Adelaide, zanim przypieczętował swoje 22. Grand Slam trofeum na Australian Open, jednocześnie zajmując się kontuzją ścięgna podkolanowego i znalazł najwyższą formę po powrocie do Tour de France po powolnym starcie w Dubaju.

Po przetrwaniu pierwszego seta po jednej przerwie, Djokovićowi było trudniej w następnym, ponieważ mocno uderzający Polak poprawił swoją grę w poszukiwaniu pierwszego zwycięstwa nad światowym nr.

Po kluczowej przewadze 30:0 w remisie 5:5 Djoković wykorzystał kolejną przerwę, by zwiększyć presję na wrocławiankę i pięciokrotny mistrz zakończył mecz serwisem.

„To był trudny mecz, jak zawsze przeciwko Hubertowi” – ​​powiedział Djokovic. „Myślę, że ma jeden z najlepszych serwisów w grze. W drugim secie nie miałem zbyt wielu okazji przeciwko jego serwisowi aż do 11. gema.

Następnie Djoković czeka spotkanie z byłym numerem jeden na świecie, Daniilem Miedwiediewem, który pokonał Bornę Ćorić 6:3, 6:2.

Hurkacz nie musi być zbyt przygnębiony po porażce z niepokonanym światowym numerem 1, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego dobry początek roku, co zostało podkreślone zwycięstwem w Marseille Open w zeszłym tygodniu.