Connect with us

Najważniejsze wiadomości

„Zmiażdżymy tych ludzi” – mówi polski przywódca Kaczyński w odpowiedzi na protesty

Published

on

„Zmiażdżymy tych ludzi” – mówi polski przywódca Kaczyński w odpowiedzi na protesty

Jarosław Kaczyński, lider rządzącej w Polsce narodowo-konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), ostrzegł, że „zmiażdżymy tych”, którzy biorą udział w wulgarnych protestach antyrządowych.

Przemawiając do zwolenników PiS w Chojnicach, Kaczyński odniósł się do przeciwników swojej partii latających pod ośmiogwiazdkowym logo (***** ***, czyli „Jebać PiS”, czyli „Jebać PiS”. ) protest. ) i krzycząc „Wypierdalać”, czyli „Odpieprz się”.

Takie slogany szerzyć się w masowych protestach 2020 przeciwko prawie całkowitemu zakazowi aborcji. Takie demonstracje miały też miejsce na wielu ostatnich imprezach PiS-u, zwłaszcza tych, na których przemawia Kaczyński.

Tak też było w Chojnicach, gdzie demonstranci trzymali na zewnątrz tablice z ośmiogwiazdkowym logo. Na sali heckler przerwał przemówienie Kaczyńskiego.

„Osiem gwiazdek, to słowo zaczyna się na 'w'” – powiedział Kaczyński w Chojnicach. Taka „zwykła niegrzeczność”. [is meant] sprowadzić nasze społeczeństwo do poziomu lumpenproletariatu”.

„To jest cel tych ludzi…[who believe that] Polska nie może być silnym narodem, nie może mieć silnego państwa, bo nie podoba się to naszym sąsiadom – kontynuował.

– No nie – wyjaśnił Kaczyński. „Będziemy mieli silne państwo i zniszczymy tych ludzi”.

Jak z innymi ostatnie przemówieniaKaczyński dał do zrozumienia, że ​​„sąsiadami”, o których mowa, są Niemcy i Rosji, którą wcześniej obwiniał spisek przeciwko Polsce z pomocą opozycyjnej Platformy Obywatelskiej (PO), która rządziła w latach 2007-2015.

„Polityka naszych poprzedników była polityką podporządkowania się Niemcom, czyli de facto Rosji” – powiedział cytowany przez agencję Interia prezes PiS. „Nie chcemy być pod butem – to zasadnicza różnica między nami a naszymi przeciwnikami – ani butem niemieckim, ani rosyjskim, ani żadnym innym”.

READ  UE atakuje Polskę w obawie przed porządkiem prawnym w bloku

„Tacy ludzie są zaangażowani w upokarzanie Polski tą metodą walki politycznej o wprowadzenie przemocy do życia publicznego” – dodał.

Polacy mają wybór między „polską” partią rządzącą a „niemiecką” opozycją – mówi Kaczyński

Źródło głównego zdjęcia: Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *