Connect with us

Gospodarka

Zmiany wieku emerytalnego w Polsce. Emerytury za staż pracy zbliżają się do siebie [propozycje, zasady – 15.10]

Published

on

Czy w najbliższym czasie można zmienić wiek emerytalny? Tak, ale tylko dla tych, którzy tego chcą. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem emerytur stażowych w naszym kraju. Pomysł popiera prezydent, a solidarność zwraca uwagę na ważną kwestię. Zobacz, co musisz wiedzieć i zaprojektować. Polki mogły otrzymać emeryturę po 35 latach pracy, a Polki pięć lat później. Spowoduje to obniżenie wieku emerytalnego w Polsce. Zobacz, o co chodzi w emeryturach stażowych.

Nowy wiek emerytalny dla wolontariuszy. Dlaczego jest?

Pomysł zmiany emerytur i wprowadzenia emerytur stażowych wspiera „Solidarność”. Andrzej Duda wspomniał o emeryturach stażowych w wywiadzie dla „Wprost”. Emerytury zależałyby od stażu pracy. To byłoby 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn). Obecnie minimalny wiek emerytalny w Polsce obowiązuje od 2017 roku (65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet).

Więcej o emeryturach za praktyki można przeczytać: >> tutaj < W Sejmie są już dwa projekty ustaw.

W rozmowie z „Wprostem” Andrzej Duda przyznał, że wprowadzenie emerytury nie jest łatwym zadaniem. Należą do nich efektywność ZUS i przyszłość systemu emerytalnego.

Emerytury – ważny postulat solidarności

Jak zauważają media, rewolucyjny pomysł prezydenta dotknąłby szczególnie tych, którzy wcześnie rozpoczęli pracę. Zatrudniono kobietę w wieku 20 lat Mogła przejść na emeryturę w wieku 55 lat!

Najczęściej omawiany wariant zakłada, że ​​kobiety mogą odchodzić na emeryturę po 35 latach, mężczyźni 40. Takie wyniki stażu byłyby jednak bardzo niskie.

Aby „staż” miał sens, „Solidarność” chciałaby jednak wprowadzić dodatkowy warunek – W końcu odbiorca musi mieć kapitał, który pozwala na spłatę 120 proc. Minimalna emerytura.

READ  Nowa analiza: Transformacja energetyczna w Australii jest jedną z najgorszych w OECD
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.