Connect with us

Nauka

Zespół fakultatywny Acrisure Re rozszerza się na Polskę dzięki partnerstwu ze Smartt Re

Published

on

Zespół fakultatywny Acrisure Re rozszerza się na Polskę dzięki partnerstwu ze Smartt Re

Acrisure Re, dział reasekuracji 10 największych światowych brokerów ubezpieczeniowych i platforma fintech Acrisure, ogłosił, że jego zespół fakultatywny podpisał z Smartt Re umowę o partnerstwie preferowanym, specjalnie dla działalności fakultatywnej Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), z natychmiastowym skutkiem.

Z siedzibą w Warszawie, Smartt Re jest wiodącym brokerem reasekuracyjnym w Polsce, odgrywającym znaczącą rolę w całym regionie. Spółka jest częścią grupy brokerskiej MJM Holdings specjalizującej się w programach reasekuracji w kluczowych sektorach gospodarek na rynku opcjonalnych i obowiązkowych reasekuracji EWG.

Transakcja zapewni Acrisure Re dostęp do lokalnego rynku, jednego z największych rynków reasekuracji fakultatywnej w Europie Środkowo-Wschodniej, korzystając z wewnętrznej wiedzy Smartt Re i rozległych relacji rynkowych. Ponadto Smartt Re uzyska dostęp do globalnej sieci dystrybucji Acrisure Re; bogate doświadczenie brokerskie na światowym rynku ubezpieczeń/reasekuracji, a także pełny zestaw narzędzi i rozwiązań analitycznych Acrisure Re.

„Cieszymy się, że możemy współpracować ze Smartt Re w Polsce, po naszym niedawnym wspólnym sukcesie w sektorze przemysłu ciężkiego. Ich doskonała reputacja jako opcjonalnych specjalistów w dużym lub złożonym segmencie jest korzystna dla obu firm i cieszę się, że mogę współpracować z naszymi przyjaciółmi w Smartt Re, aby służyć naszym wspólnym klientom” – skomentował Ghassan Mansour, szef ds. reasekuracji opcjonalnej w Acrisure Re.

Michał Chmielewski, wiceprezes ds. ekspansji międzynarodowej w MJM Holdings i założyciel Smartt Re, powiedział: „Jestem niezwykle dumny ze współpracy z Acrisure Re. Widzimy wielką szansę na rozwój w Opcjonalnej przestrzeni w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a nasi klienci mogą czerpać korzyści z naszej połączonej wartości opartej na technologicznym know-how. Łączy nas ten sam duch przedsiębiorczości i niepowstrzymane dążenie do znajdowania rozwiązań reasekuracyjnych, nawet jeśli wydają się one poza zasięgiem”.

Ogłoszenie to następuje po serii ogłoszeń fakultatywnego partnerstwa strategicznego, których celem jest rozszerzenie obecności Acrisure Re i skupienie się na kluczowych terytoriach, w tym Leue & Nill w Niemczech i Mahindra Insurance Brokers w Indiach.

READ  InSight staje przed wyzwaniem zimowym na zakurzonym Marsie

Źródło: Acrisure Re

Czy ten artykuł był wartościowy?


Oto więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać.

Najważniejsze wiadomości ubezpieczeniowe w Twojej skrzynce każdego dnia roboczego.

Otrzymuj zaufany biuletyn branży ubezpieczeniowej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *