Connect with us

Nauka

Zespół fakultatywny Acrisure Re rozszerza się na Polskę dzięki partnerstwu ze Smartt Re

Published

on

Acrisure Re, dział reasekuracji 10 największych światowych brokerów ubezpieczeniowych i platforma fintech Acrisure, ogłosił, że jego zespół fakultatywny podpisał z Smartt Re umowę o partnerstwie preferowanym, specjalnie dla działalności fakultatywnej Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), z natychmiastowym skutkiem.

Z siedzibą w Warszawie, Smartt Re jest wiodącym brokerem reasekuracyjnym w Polsce, odgrywającym znaczącą rolę w całym regionie. Spółka jest częścią grupy brokerskiej MJM Holdings specjalizującej się w programach reasekuracji w kluczowych sektorach gospodarek na rynku opcjonalnych i obowiązkowych reasekuracji EWG.

Transakcja zapewni Acrisure Re dostęp do lokalnego rynku, jednego z największych rynków reasekuracji fakultatywnej w Europie Środkowo-Wschodniej, korzystając z wewnętrznej wiedzy Smartt Re i rozległych relacji rynkowych. Ponadto Smartt Re uzyska dostęp do globalnej sieci dystrybucji Acrisure Re; bogate doświadczenie brokerskie na światowym rynku ubezpieczeń/reasekuracji, a także pełny zestaw narzędzi i rozwiązań analitycznych Acrisure Re.

„Cieszymy się, że możemy współpracować ze Smartt Re w Polsce, po naszym niedawnym wspólnym sukcesie w sektorze przemysłu ciężkiego. Ich doskonała reputacja jako opcjonalnych specjalistów w dużym lub złożonym segmencie jest korzystna dla obu firm i cieszę się, że mogę współpracować z naszymi przyjaciółmi w Smartt Re, aby służyć naszym wspólnym klientom” – skomentował Ghassan Mansour, szef ds. reasekuracji opcjonalnej w Acrisure Re.

Michał Chmielewski, wiceprezes ds. ekspansji międzynarodowej w MJM Holdings i założyciel Smartt Re, powiedział: „Jestem niezwykle dumny ze współpracy z Acrisure Re. Widzimy wielką szansę na rozwój w Opcjonalnej przestrzeni w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a nasi klienci mogą czerpać korzyści z naszej połączonej wartości opartej na technologicznym know-how. Łączy nas ten sam duch przedsiębiorczości i niepowstrzymane dążenie do znajdowania rozwiązań reasekuracyjnych, nawet jeśli wydają się one poza zasięgiem”.

Ogłoszenie to następuje po serii ogłoszeń fakultatywnego partnerstwa strategicznego, których celem jest rozszerzenie obecności Acrisure Re i skupienie się na kluczowych terytoriach, w tym Leue & Nill w Niemczech i Mahindra Insurance Brokers w Indiach.

READ  Dziewczyny chodzą na agritech w Olsztynie

Źródło: Acrisure Re

Czy ten artykuł był wartościowy?


Oto więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać.

Najważniejsze wiadomości ubezpieczeniowe w Twojej skrzynce każdego dnia roboczego.

Otrzymuj zaufany biuletyn branży ubezpieczeniowej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *