Connect with us

Świat

Zespół Covid firmy Biden był podzielony co do decyzji o wysłaniu dawek szczepionek za granicę

Published

on

Utrzymująca się luka rodzi pytania o zaufanie rządu do krajowego programu szczepień, który obecnie w dużej mierze zależy tylko od dwóch producentów: Pfizer i Moderna. Podkreśla również zakres, w jakim członkowie zespołu ds. Odpowiedzi na pandemie firmy Biden nie zgadzają się co do sposobu ochrony Amerykanów przed wysoce zaraźliwymi wariantami wirusa Pomoc dla krajów w potrzebie.

„Pytanie brzmi, co zrobić, jeśli pojawi się problem produkcyjny, zanieczyszczenie lub bariera i nagle zabraknie nam szczepionek” – powiedział starszy urzędnik administracji. „Są ludzie, którzy namawiają do tego i robią to teraz. Są też ludzie, którzy mówią… zajmiemy się tym, ale nie teraz, poczekajmy chwilę. „

Wyżsi urzędnicy federalni zaangażowani w reakcję Covid-19 w tym kraju również próbują dowiedzieć się, czy w Białym Domu jest wsparcie. Według samego Bidena, aby w tym roku podejmować trwałe wysiłki w celu eksportu puszek za granicę, więc dwie inne osoby, które wiedzą o sytuacji. Wymiana szczepionek mogłaby pomóc przyspieszyć zakończenie pandemii i zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się kolejnych wariantów.

Rzecznik Białego Domu odpowiedział na szereg pytań w tej sprawie, odnosząc się do oświadczenia koordynatora ds. Odpowiedzi na koronawirusa Jeffa Zients we wtorek, że „silne portfolio” istniejących szczepionek w Stanach Zjednoczonych umożliwiło rządowi udostępnianie dawek AstraZeneca innym krajom.

Rząd Biden otrzymuje znaczne, regularne dostawy szczepionek od Moderna i Pfizer, które zgodziły się zapewnić wystarczającą liczbę zastrzyków dla 300 milionów ludzi. Trzeci autoryzowany producent szczepionek w USA, Johnson & Johnson, pierwotnie obiecał dostarczyć 100 milionów dawek do czerwca, aby wzmocnić amerykańskie dostawy jednorazową opcją, która jest stosunkowo łatwa do przechowywania i może być używana dla trudno dostępnych grup. Na początku marca Biden ogłosił plany zakupu kolejnych 100 milionów puszek J&J, powołując się na potrzebę „przygotowania” i sugerując, że niektóre mogą w końcu zostać wysłane do innych krajów.

READ  Podczas drugiej zimnej wojny religijni Amerykanie muszą przewodzić

Jednak problemy producenta kontraktowego Emergent BioSolutions, który podpisał kontrakt na produkcję szczepionek J&J i AstraZeneca, pozwoliły opanować te plany. Firma zniszczyła 15 milionów dawek szczepionki J&J w marcu, przypadkowo mieszając je ze składnikami zastrzyku AstraZeneca. FDA nakazała firmie Emergent zaprzestanie produkcji i odłożenie szczepionki wyprodukowanej przez firmę na bok w celu przetestowania pod kątem skażenia, skutecznie zamrażając istniejące w kraju zapasy. Agencja poprosiła również firmę AstraZeneca o znalezienie nowego producenta kontraktowego.

ZA Inspekcja FDA na początku tego miesiąca zauważył, że firma Emergent nie zajęła się odpowiednio problemami prowadzącymi do skażenia w swoim zakładzie w Baltimore. AstraZeneca nie ogłosiła kolejnego partnera produkcyjnego, chociaż dwie osoby znające sytuację twierdzą, że firma ma oko na nowego, znanego wykonawcę w USA.

Ponieważ produkcja w firmie Emergent wciąż jest w powietrzu, a FDA wciąż dokonuje przeglądu wszystkich wcześniej wyprodukowanych puszek J&J i AstraZeneca, niektórzy wyżsi urzędnicy z Biden twierdzą, że nie mają pewności co do obliczeń podaży w USA na późne lato i wczesną jesień.

Inni przedstawiciele administracji odpowiadali, że nie ma powodów do niepokoju. Jedna osoba zaznajomiona z prognozami podaży zespołu Biden powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone od tygodni wiedziały, że będą miały wystarczającą ilość dawek szczepionki dla wszystkich dorosłych w USA do końca maja, nawet bez J&J. Stany Zjednoczone będą do końca maja Otrzymano Powiedział, że 450 milionów dawek i kolejne 100 milionów dodatkowych dawek, które czekały na testy.

W międzyczasie zapotrzebowanie na szczepionki wzrosło w kilku krajach, podczas gdy popyt w USA wydaje się spadać.

„Nie ma powodu, aby Stany Zjednoczone latem siedziały na puszkach z setkami milionów puszek na półce” – powiedział Krishna Udayakumar, dyrektor Duke’s Global Health Innovation Center. „Jeśli jesienią i zimą potrzeba więcej puszek, zdolność produkcyjna znacznie wzrośnie”.

READ  Bezpański dron z wojny ukraińskiej rozbija się w Chorwacji z bombą – mówi urzędnik

Urzędnicy administracyjni Białego Domu, Departamentu Stanu i departamentów zdrowia od tygodni debatują na temat wysyłania puszek od J&J, AstraZeneca i trzeciej firmy – Novavax, który ma uzyskać zgodę USA tego lata – albo za pośrednictwem COVAX, albo bezpośrednio do niektórych krajów – poinformowały trzy osoby zaznajomione ze sprawą, w tym dwóch starszych administratorów. Jednak najlepsi doradcy Białego Domu wielokrotnie odrzucali te plany, powołując się na obawy dotyczące przyszłych problemów produkcyjnych i konieczności aby zapewnić, że Stany Zjednoczone będą w stanie zaspokoić popyt w kraju.

Debata osiągnęła punkt kulminacyjny na początku marca, kiedy grupa międzyagencyjna skupiona na odpowiedzi Covid-19, w skład której wchodzili najwyżsi pracownicy z HHS, CDC i USAID, zmusiła administrację do zebrania potencjalnie setek milionów w ciągu najbliższych pięciu miesięcy. . po trzech osobach ze znajomością sprawy. kibic wykorzystał prognozy dotyczące wewnętrznych dostaw szczepionek, aby wykazać, że Stany Zjednoczone mają szeroką gamę dawek do wysłania do krajów potrzebujących.

Ale najlepsi pomocnicy Białego Domu odrzucił to zalecenie z powodu obaw, że krajowe dostawy nie były jeszcze wystarczająco duże – i że optyka wysyłania dawek za granicę podczas dużego nacisku na zwiększenie dostępności szczepionek dla obywateli USA. W następnych tygodniach wielokrotnie unieważniali administrację pracowników służby zdrowia, którzy uważali, że przechowywanie milionów dawek w miarę nasilania się epidemii na całym świecie było błędem.

„Z wyglądu jasno wynikało, że musimy najpierw zadbać o własną populację. Nie martwmy się jeszcze o popyt, nadal mamy problem w domu” – powiedziała jedna osoba, która była świadoma tej sprawy i poprosiła o anonimowość. opisać działy wewnętrzne. „Osoby zajmujące się zdrowiem publicznym nie widzą tego w ten sposób”.

Rzecznik Białego Domu odmówił komentarza na temat tego odcinka. Jednak dwóch urzędników administracyjnych stwierdziło, że Biały Dom nigdy nie otrzymał formalnego zalecenia, a decyzja AstraZeneca była w trakcie prac na kilka tygodni przed ogłoszeniem w poniedziałek.

READ  Nawalny, z powrotem w Rosji, czeka na rozprawę na komisariacie

Stany Zjednoczone mają obecnie oferty pomocy dla Covid-19 z wielu krajów i otrzymały konkretne prośby o dawki, według wysokiego urzędnika z bezpośrednią wiedzą i innej osoby zaznajomionej z sytuacją. Zespół kierowany przez Gayle Smith, globalnego koordynatora Departamentu Stanu ds. Covid-19, dyskutuje obecnie, jak określić, które kraje najbardziej potrzebują szczepionek. Pozostaje ustalić, ile puszek USA będą musiały zachować i jak długo mogą je oszczędzać.

W międzyczasie administracja bada inne możliwości eksportowania krytycznych materiałów eksploatacyjnych, takich jak wentylatory i sprzęt ochrony osobistej. Rząd ogłosił w poniedziałek, że wyśle ​​surowce i komponenty do Indii, aby pomóc krajowi w produkcji szczepionki.

„To nie jest już rozmowa o ochronie amerykańskiego życia w porównaniu z ochroną życia Indian, ponieważ Ameryka ma mnóstwo szczepionek” – powiedział Ashish Jha, dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Browna. „Amerykanie przez długi czas będą mieli dużo szczepionek. Absolutne minimum, które powinniśmy robić, to pomaganie takim instytucjom, jak ten instytut, robić o wiele więcej. „

Carmen Paun przyczyniła się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.