Connect with us

technologia

Elon Musk trolluje Jeffa Bezosa, ponieważ wyścig kosmiczny między najbogatszymi ludźmi na świecie się rozgrzewa

Published

on

Elon Musk, który również prowadzi SpaceX, odesłał tweet z treścią: „Nie mogę tego zrobić (na orbitę) lol”.

Wyścig kosmiczny między dwoma najbogatszymi ludźmi na świecie nabrał tempa we wtorek po tym, jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zadał cios w próbie Jeffa Bezosa zakwestionowania dużego kontraktu NASA.

Dwóch miliarderów, którzy próbowali wystrzelić rakiety dalekiego zasięgu, rywalizowało o pożądany kontrakt rządowy na budowę statku kosmicznego, który zabierze astronautów na Księżyc już w 2024 roku.

Musk wygrał. Bezos nie był szczęśliwy.

Bezos 'Blue Origin złożył w poniedziałek protest w Government Accountability Office (GAO), oskarżając Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) o przesunięcie słupków bramkowych dla oferentów kontraktowych w ostatniej chwili.

Musk, który również zarządza SpaceX, odesłał tweeta z napisem: „Nie mogę tego zrobić (na orbitę) lol”.

Nie odpowiedział na tweeta, ale zamieścił zrzut ekranu z raportu Bezosa z 2019 roku, w którym ujawniono lądownik księżycowy Blue Origin w tym samym wątku na Twitterze.

Blue Origin pozostaje daleko w tyle za SpaceX i United Launch Alliance (ULA) w transporcie orbitalnym, tracąc miliardy dolarów w amerykańskich kontraktach bezpieczeństwa rozpoczynających się w 2022 roku. ULA to wspólne przedsięwzięcie Boeing Co i Lockheed Martin Corp.

Te startupy rakietowe mają głównie na celu umieszczenie satelitów na orbicie dla klientów po przystępnej cenie i ponowne wykorzystanie części rakiet, aby kontrolować koszty.

Wcześniej w tym miesiącu NASA przyznała SpaceX kontrakt księżycowy za pośrednictwem Blue Origin i firmy obronnej Dynetics. Pożądany projekt ma na celu sprowadzenie ludzi z powrotem na Księżyc po raz pierwszy od 1972 roku.

„NASA dokonała błędnego przejęcia programu Human Landing System i przeniosła słupki bramkowe w ostatniej chwili”, powiedział Blue Origin w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

READ  Rodzina z Tennessee odwiedzająca Disney World zauważyła niezidentyfikowany Apple AirTag używany do śledzenia ich nastoletniej córki

„Twoja decyzja eliminuje konkurencyjne możliwości, znacznie ogranicza bazę dostaw i nie tylko opóźnia, ale także zagraża powrotowi Ameryki na Księżyc. To jest powód, dla którego protestowaliśmy w GAO”.

GAO potwierdziło również, że Dynetics zakwestionował kontrakt NASA dla SpaceX. Dynetics nie odpowiedział od razu na prośbę Reutera o komentarz.

Musk złożył ofertę tylko na SpaceX, podczas gdy założyciel Amazon.com, Bezos, Blue Origin współpracował z Lockheed Martin Corp, Northrop Grumman Corp i Draper.

Złożenie 50-stronicowego protestu Blue Origin zostało wcześniej zgłoszone przez New York Times.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i opublikowana z syndykowanego kanału).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *