Connect with us

technologia

Naśladowca Wordle’a przeprasza za oszukanie popularnej darmowej gry słownej

Published

on

Deweloper Zach Shakked – twórca jedna z kilku kontrowersyjnych wersji naśladownictwa z Popularna darmowa gra logiczna Josha Wardle’a – odpowiedział Apple usuwa swoją aplikację ze sklepu z aplikacjami po internetowej reakcji, która nastąpiła po jego przechwalaniu się potencjałem zarabiania pieniędzy przez jego klona.

„Zdaję sobie sprawę, że przekroczyłem granicę. I na pewno już nigdy nie zrobię nic w jego pobliżu. Schrzaniłem to ”, napisał na Twitterze Shakked. Następnie wyjaśnia, że ​​samo „Wordle” nie było znakiem towarowym, a gra Wardle’a była podobna do tej gwara, starszy teleturniej z podobną mechaniką szybkości słów. Shakked mówi również, że planował dalszy rozwój Wortle dzięki większej funkcjonalności i zmianie ogólnego wyglądu aplikacji, aby mniej przypominała grę Wardle’a, mógł to zrobić, zanim Apple usunęło swoją aplikację ze sklepu.

Wortle w ciągu ostatnich kilku tygodni poszybował w górę dzięki minimalistycznemu wzornictwu, codziennym łamigłówkom i kultowym teraz siatkom szarych, żółtych i zielonych kwadratów. Oryginalna gra jest całkowicie darmowa i rozgrywana wyłącznie przez przeglądarkę internetową, więc dowolna liczba naśladowców ma możliwość szybkiego zarabiania pieniędzy dzięki koncepcji w App Store.

Klon Shakkeda (nazywany „Wordle – The App”) był jedną z bardziej znanych kopii, dzięki uroczystym tweetom dewelopera na temat projektu i podnoszącej brwi nagrodzie – opcjonalnej rocznej subskrypcji w wysokości 30 USD rocznie, która pozwoliłaby graczom na zamiast tego nieograniczona liczba łamigłówek Wordles system jeden na dzień. Tweety Shakkeda również wpłynęły na wiele osób, przechwalając się tym, ile pobrań i prób subskrypcji pobrała jego aplikacja i jak „pojechała na przeklęty księżyc”.

READ  Polscy naukowcy znaleźli gen, który podwaja ryzyko ciężkiego COVID

Wkrótce po raportach z Wortle Wybuchły imitacje, Apple wkroczył do akcji i usunął obraźliwe aplikacje ze sklepu App Store zeszłej nocy. Obecnie w sklepie Apple pozostały tylko dwie gry logiczne o nazwie „Wordle”, z których obie oferują zupełnie inne rodzaje gier słownych niż wirusowy hit Wardle i które są o kilka lat starsze niż aplikacja internetowa. (Nawiasem mówiąc, inni Wordles wydają się bardzo korzystać z sukcesu gry Wardle’a, a obie aplikacje błyskawicznie zdobywają listy przebojów App Store).

W osobnym wątku Shakked mówi również, że rozmawiał z Wardle i zaoferował licencję na ten pomysł, wspólną pracę nad stworzeniem oficjalnej aplikacji lub wypłacenie mu procentu zysku, który Wardle rzekomo odrzucił. Shakked twierdzi również, że powiedział Wardle’owi, że „rozważy zmianę nazwy”, zanim aplikacja zostanie całkowicie usunięta.

Wardle, na ile to jest warte, już bardzo jasno określił ideę monetyzacji Wortle (ten, jak on w wyjaśniono New York Times wywiad, został pierwotnie stworzony jako prezent dla swojego partnera). „Myślę, że ludzie doceniają, że jest coś takiego w Internecie, co jest po prostu zabawne”, powiedział Wardle. „Nie próbuje robić niczego podejrzanego z twoimi danymi ani gałkami ocznymi. To po prostu fajna gra.”

Następstwa niepowodzenia wydaje się Shakkedowi (który wcześniej skarżył się na Twitterze na to, jak „[s]bezwładne kopiowanie / wklejanie pomysłów / funkcji prowadzi donikąd ”) o pomyśle naśladowania aplikacji w przyszłości. „Znowu będę tworzyć aplikacje w oparciu o moje wiecznie zielone, oryginalne pomysły i nigdy więcej nie będę się pieprzyć z czymś takim” – podsumowuje wątek Shakkeda.

Zach Shakked nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *