Connect with us

Świat

Ebola zabija cztery osoby w Gwinei podczas pierwszego nawrotu wirusa Ebola od pięciu lat

Published

on

Cztery osoby zmarły z powodu wirusa Ebola Gwinea Przy pierwszym nawrocie choroby od pięciu lat minister zdrowia powiedział w sobotę.

Remy Lamah powiedział, że funkcjonariusze AFP byli „naprawdę zaniepokojeni” śmiercią. Pierwsza epidemia od 2013/16, która rozpoczęła się w Gwinei, spowodowała śmierć 11 300 osób w całym regionie.

Jedną z najmłodszych ofiar w Gwinei była pielęgniarka, która zachorowała pod koniec stycznia i została pochowana w National 1 lutego zdrowie Sakoba Keita, szef agencji bezpieczeństwa, powiedział lokalnym mediom. „Wśród osób, które uczestniczyły w pogrzebie, osiem osób miało objawy: biegunkę, wymioty i krwawienie” – powiedział. „Trzech z nich zmarło, a czterech kolejnych jest w szpitalu”.

Cztery zgony Ebola Powiedział, że w południowo-wschodnim regionie Nzerekore pojawiła się gorączka krwotoczna.

Keita powiedział lokalnym mediom, że pacjent „uciekł”, ale został znaleziony i trafił do szpitala w stolicy, Konakry. Potwierdził uwagi dla AFP bez podania dalszych szczegółów.

Światowa Organizacja Zdrowia z wielkim niepokojem patrzyła na każdą nową epidemię od 2016 r. I zajęła się ostatnią jeden w Demokratycznej Republice Konga (DRK) jako międzynarodowy stan zagrożenia zdrowia.

Demokratyczna Republika Konga stanęła w obliczu wielu epidemii chorób. WHO potwierdziła odrodzenie w czwartek trzy miesiące po ogłoszeniu przez władze końca ostatniej epidemii w kraju.

W listopadzie kraj ogłosił półroczną epidemię. Była to 11. epidemia wirusa Ebola w kraju, w której zginęło 55 osób w 130 przypadkach.

Powszechne stosowanie szczepień, które otrzymało ponad 40 000 osób, pomogło powstrzymać chorobę.

Wybuch epidemii w latach 2013-16 przyspieszył opracowanie szczepionki przeciwko wirusowi Ebola. Oczekuje się, że globalna awaryjna dostawa 500000 dawek szybko zareaguje na przyszłe epidemie, powiedział w styczniu sojusz szczepionkowy Gavi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *