Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Zełenski wzywa do pilnych rozmów, aby zakończyć kryzys graniczny Polski – POLITICO

Published

on

Zełenski wzywa do pilnych rozmów, aby zakończyć kryzys graniczny Polski – POLITICO

Oprócz blokowania przejść granicznych polscy rolnicy w czasie transportu ciągnikiem rozładowywali zboże dla Niemiec Plakat z napisem „Wsparcie”. za Putina i jego inwazję. „Putin, zaprowadź porządek na Ukrainie i w Brukseli – a także wśród naszych władców” – głosił komunikat czerwonymi i czarnymi wielkimi literami na tekturze.

„Jesteśmy obecnie świadkami nadmiernego i niesprawiedliwego upolitycznienia, które grozi zniweczeniem wspólnych osiągnięć – jak ukraińskie zboże, które cały świat bezwstydnie wyrzucił z ciężarówek i wagonów kolejowych na polskie drogi” – powiedział Zełenski. „To jest ziarno, które nasi rolnicy i…” Pomimo wszystkich trudności, jakie niesie ze sobą brutalna agresja Rosji, rolnicy uprawiają ziemię z wielkim trudem”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski wyraziło „największe zaniepokojenie” antyukraińskimi hasłami, które pojawiły się podczas protestów rolników i oskarżyło rosyjskich kolaborantów o podsycanie napięć.

„Działalność tego rodzaju rzuciła się cieniem na Polskę, która jako pierwszy kraj pomogła najechanej Ukrainie, a także na Polaków, którzy przyjęli ukraińskich uchodźców. Co ważne, są hańbą dla samych organizatorów protestów” – podało ministerstwo w oświadczeniu opinia.

Polski konsul we Lwowie na zachodzie Ukrainy, gdzie powszechnie mówi się po polsku, potępił działania rolników.

„Nie mogę już dłużej milczeć. Z miłości do własnej ojczyzny. Nie mogę powiedzieć, że nie widzę tej haniebnej akcji Polski na granicy polsko-ukraińskiej. Przepraszam Was, drodzy ukraińscy przyjaciele” – powiedziała jej konsul Eliza Dzwonkiewicz Strona na Facebooku.

READ  Oświadczenie Prezesa Rady Ministrów z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *