Connect with us

Świat

Zdarzyło się to w Polsce, to trwa. Gdzie Mikołaj?

Published

on

Flightradar 24 to usługa internetowa pokazująca położenie samolotu w czasie rzeczywistym na mapie świata. Dostarcza informacji o trasie podróży, miejscach startu i lądowania, wysokości, kierunku lotu i innych danych.

Każdego roku, 24 grudnia, strona internetowa wpisuje się w świąteczną atmosferę i pokazuje trasę lotu Świętego Mikołaja. Aby dotrzeć do pierwszych domów, w czwartek po północy z reniferem św. Mikołaj opuścił Biegun Północny.

Typ samolotu: sanki, numer rejestracyjny: HOHOHO

Pojazd z numerem rejestracyjnym HOHOHO ściga się po niebie na wysokości 11500 metrów.

Przed 22.00 skończył Niemca. Przyjechał do Polski około 20:30. Podążaj z nami ścieżką świętego.

Mikołaj, Święty Mikołaj, dziecko, dziadek Frost

W Polsce pod choinkę tradycyjnie kładzie się prezenty od św.Mikołaja lub np. Gwiazdy, w zależności od regionu kraju. Podczas gdy polskie dzieci szukają prezentów, ich rówieśnicy z wielu innych krajów albo cieszą się z otrzymanych prezentów, albo na nie czekają.

Na Węgrzech niektóre dzieci otrzymują prezenty w Wigilię, inne – 25 grudnia. W niektórych rodzinach dary przynosi anioł, w innych Jezus. Dziecko rozdaje również prezenty najmłodszym w Austrii, Szwajcarii, południowych Niemczech i Czechach.

Dzieci w Rosji i na Białorusi odwiedza dziadek Mróz, świecki odpowiednik Świętego Mikołaja, który stał się popularny w byłym ZSRR w czasach sowieckich. Daje prezenty na Sylwestra. Miasto Veliky Ustyug w północnej Rosji jest jego oficjalną rezydencją, ale mieszka również na Białorusi w Puszczy Białowieskiej.

Hiszpańskie dzieci czekają na prezenty jeszcze dłużej – do 6 stycznia, Święta Trzech Króli. Dzień wcześniej przygotowują wodę i słodycze dla wielbłądów, które mędrcy przynoszą z darami. Zgodnie z tradycją niegrzeczne dzieci otrzymywały węgiel – odpowiednik wędki.

READ  Koronawirus w USA. Kolejnych 476 pacjentów zmarło
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.