Connect with us

Świat

Chiny podzielą Mount Everest, aby zmniejszyć ryzyko koronawirusa.

Published

on

Chiny poinformowały w niedzielę, że podjęły kroki, aby zapobiec przedostawaniu się przypadków koronawirusa do kraju – nad najwyższą górą świata.

Nyima Tsering, szef Tibet Sports Bureau, powiedziała państwowa agencja informacyjna Xinhua Te środki kontroli zostałyby wprowadzone na Mount Everest, w tym zainstalowanie linii podziału na szczycie, aby zapobiec kontaktowi wspinaczy ze strony chińskiej i nepalskiej.

Zeszły tydzień, Zespół przewodników Szerpów przymocował linę do szczytu Mount Everest Od strony nepalskiej wyprawy mogły zostać wznowione po raz pierwszy od czasu pandemii, co doprowadziło do odwołania prób w zeszłym roku.

Nepal zatwierdził w tym roku rekordowe 408 zezwoleń na wejście na Everest, mimo że wzrosła liczba przypadków koronawirusa w kraju i Stanach Zjednoczonych Z bazy przyleciało kilku wspinaczy z objawami Covid-19.

Chiny, które w tym roku zatwierdziły tylko 21 zezwoleń, wyraziły zaniepokojenie ryzykiem przeniesienia koronawirusa na górę. Odkąd koronawirus po raz pierwszy pojawił się w Chinach w 2019 r., Kraj ten podjął zdecydowane środki, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się w kraju i ponownym wprowadzeniu z zagranicy.

Granica między Nepalem a Chinami przecina szczyt Everest, niewielki obszar, na którym po udanej wspinaczce może stanąć garstka wspinaczy. Na szczycie, 29031,7 stóp nad poziomem morzaWiększość wspinaczy już nosi maski, aby zapewnić tlen i chronić się przed zimnem. Jednak Chiny podejmą dodatkowe kroki w celu zmniejszenia ryzyka transmisji.

Oprócz ograniczeń szczytu, punkt kontrolny został zainstalowany poza chińską bazą. Osoby powracające ze strony chińskiej muszą przejść dezynfekcję, kontrolę temperatury i ewentualną izolację – poinformował Xinhua.

READ  Szeregowy i porucznik. Żołnierze należą do wojska
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.