Connect with us

technologia

Xbox Series X i PlayStation 5: The Six Month Testimonial

Published

on

Minęło około sześciu miesięcy od premiery Xbox Series X i PlayStation 5, a wiele osób wciąż ma problemy ze znalezieniem i zakupem konsoli nowej generacji. Niedobory części i inne komplikacje związane z globalną pandemią utrzymują podaż na niskim poziomie, mimo że miliony konsol Xbox Series X, Series S i PS5 trafiają do domów na całym świecie. Microsoft i Sony mają teraz sześć miesięcy na zaprezentowanie swojego nowego sprzętu i jest jasne, że firmy realizują dwie bardzo różne strategie.

Jedna rzecz pozostaje jednak prawdą, jeśli nadal grasz na konsoli ostatniej generacji, nie przegapiłeś wiele.

PS5 i Xbox Series X zostały wypuszczone z jedną prostą obietnicą: będą lepsze, szybsze i mocniejsze niż poprzednia generacja (ponieważ idiota) i zapoczątkowały nowy standard gier w salonie, 4K i 60 klatek na sekundę. Obie konsole zapewniają niesamowicie szybkie czasy ładowania, imponującą grafikę i płynne animacje na tym froncie.

Jednak PS5 miał więcej okazji do zaprezentowania się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Sony stosuje znaną strategię w swojej nowej konsoli, która jest zgodna z tradycyjnym cyklem modernizacji sprzętu i tworzy bibliotekę ekskluzywnych produktów, które musisz mieć. Jak dotąd, PS5 otrzymał the Dusze demonów Remake, tytuł automatycznej walki Zniszczenie AllStars, trippy roguelite science fiction powrót, i Pokój zabaw Astros, gra demonstracyjna, która nie jest tak zabawna, jak jest. To są właśnie Dostępne na PS5 i uaktualnianie nowej konsoli Sony przy każdej kropli.

Mimo wszystko to tylko cztery gry. powrót to najnowszy tytuł na liście i prawdopodobnie najbardziej poszukiwany, ponieważ oznacza wprowadzenie nowego adresu IP i naprawdę wykorzystuje wszystkie sztuczki PS5. powrót Wyjścia z prędkością 4K i 60 kl./s ze śledzeniem promieni, dźwiękiem 3D i wszystkimi sensorycznymi funkcjami nowego kontrolera DualSense.

Aaron Souppouris / Engadget

A propos DualSense: nowy gamepad firmy Sony robi wrażenie po sześciu miesiącach niemal codziennego użytkowania i co najmniej jednej aktualizacji oprogramowania. Jest bardzo precyzyjny i zapewnia dotykowe sprzężenie zwrotne w odpowiedzi na animacje, takie jak krople deszczu, eksplozje i wiatr, podczas gdy napięcie spustu zmienia się w zależności od wyposażonej broni. Osobiście nadal lubię DualSense.

Do Xbox Series X. Pomimo listy utalentowanych studiów pod banerem XboxW nowej konsoli brakuje wielu ekskluzywnych gier. Microsoft musiał opóźnić swój największy, Halo: nieskończonepo tym, jak we wczesnych filmach stało się jasne, że tak nie spełniały standardów nowej generacji. Jak dotąd, Medium to jedyna ekskluzywna gra na Xbox Series X, chociaż jest również dostępna na PC.

To powiedziawszy, seria X udostępnia kilka nowych gier z PS5 i systemami ostatniej generacji, takimi jak: Assassin’s Creed: Valhalla i Resident Evil Villagei radzi sobie z tytułami wieloplatformowymi równie dobrze lub lepiej niż PS5. Seria X spełnia obietnice zmiennej liczby klatek na sekundę i szerszego wsparcia dla gier 120 fps, a także ma coś, czego PS5 nie ma – rozszerzalną pamięć. Seria X obsługuje gry na karcie rozszerzeń, podczas gdy PS5 dopiero niedawno umożliwiało graczom zapisywanie, ale nie granie w gry na zewnętrznym dysku SSD. Jest to ogromne, ponieważ wielu właścicieli PS5 zostało już zmuszonych do usuwania pobranych plików, aby zrobić miejsce na nowe gry.

Ale jeśli chodzi o oprogramowanie, w ekosystemie Xbox chodzi o Game Pass. W tym miejscu strategia Microsoftu odwraca się od strategii Sony. Xbox Game Pass Ultimate to usługa subskrypcyjna, która zapewnia dostęp do biblioteki ponad 150 gier na konsole Xbox i komputery PC oraz odblokowuje EA Play, Xbox Live i wersję beta gier w chmurze firmy Microsoft na urządzeniach mobilnych. Game Pass Ultimate kosztuje 15 USD miesięcznie i od około roku te subskrypcje wpływają na wyniki finansowe firmy Microsoft.

READ  Streamować czy pominąć?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *