Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pogoda na Boże Narodzenie. IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Spadek temperatury w sobotę

Published

on

Noc od czwartku 24 grudnia do piątku 25 grudnia jest stosunkowo ciepła. Słupki rtęci pokazują od 2 do 3 stopni, a nawet 6 stopni na południowym wschodzie.

W większości części kraju temperatura w ciągu dnia nie przekracza 3 stopni Celsjusza. Najzimniej jest na południu (ok. 0 stopni) i na południowym zachodzie (nawet do -2 stopni). Nieco cieplej na południowym wschodzie, gdzie termometry pokazują do 4 stopni.

Temperatura 25.12.2018 Ventusky.com

25 grudnia po południu i wieczorem na południu i północy kraju może padać lekki śnieg. A wieczorem temperatura spada do około 0-1 stopni Celsjusza.

Opady 25 grudniaOpady 25 grudnia Ventusky.com

W prognozie zagrożeń meteorologicznych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że ​​oblodzenie może wystąpić w piątek przez cały dzień. Prognoza ta dotyczy województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podurskiego.

Pogoda 26 grudnia

W sobotę 26 grudnia będzie dużo chłodniej. W nocy i rano temperatura w większości województw wynosi około 0 stopni. Najzimniej jest na północy – około -1 stopni, a na południu i południowym zachodzie (do -3 stopni Celsjusza).

W ciągu dnia niewiele cieplej, tylko dodatnie temperatury tu i ówdzie na zachodzie i na środku.

Pogoda 26.12Pogoda 26.12 Ventusky.com

W nocy i rano 26 grudnia może padać lekki śnieg, głównie w centrum, na północy i północnym wschodzie. Mogą również wystąpić w pierwszej połowie dnia na południu.

Opad atmosferyczny.  26.12 po południuOpad atmosferyczny. 26.12 po południu Ventusky.com

Obejrzyj wideo
„Nie możesz się zamknąć i powiedzieć, że tylko ja jestem nieszczęśliwy”

READ  Polska korzysta z sieci LoRaWAN do monitorowania i zarządzania zaopatrzeniem w wodę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.