Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Zbigniew Ziobro chce uchylić immunitet Joanny Scheuring-Wielgus

Published

on

Zdaniem prokuratora do takich wydarzeń doszło podczas porannej mszy 25 października br. w toruńskim kościele św. Jakuba Apostoła.

„Podczas nabożeństwa posłanka Joanna Scheuring-Wielgus wraz z mężem weszli do kościoła. Podeszli do ołtarza i wręczyli wiernym sztandary aborcyjne z napisem„ Frau! Możesz sam zdecydować ”i„ Kobiety powinny mieć prawo wyboru, czy rodzić, czy nie. Żadnego państwa opartego na katolickiej ideologii ”. Następnie małżonkowie zwrócili się do ołtarza i księży i ​​opuścili kościół, wykonując poszła wzdłuż nawy. Tego samego dnia posłanka opublikowała w mediach społecznościowych wpis, który wraz ze św. wraz ze swoim mężem „Słowo na niedzielę”, dodatkowo zilustrowany jej zdjęciem z ww. transparentami ”- poinformowała prokurator.

Prokuratorzy ustalili, że po masowej przerwie do prokuratora toruńskiego wpłynęło szereg zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Zarzuty, jakie śledczy chcą postawić posłowi, grożą karą do dwóch lat więzienia.

Według prokuratora z dowodów w tej sprawie wynika, że ​​„poseł i jej mąż, którzy zorganizowali w świątyni jakąś imprezę, propagowali poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego, działali złośliwie, obrażali uczucia religijne, znieważali miejsce wyznania religijnego Znieważony kult ”. Zarzuty, jakie śledczy chcą postawić posłowi, grożą karą do dwóch lat więzienia.

Dowody obejmują zeznania księży i ​​uczestników Mszy, że zachowanie posłów i ich małżonki zakłócało liturgię, rozpraszając ich i uniemożliwiając im normalne uczęszczanie na nabożeństwa.

Poseł Scheuring-Wielgus powiedziała w rozmowie z PAP, że nie została jeszcze poinformowana o wniosku i nie zna jej treści. Zapowiedziała, że ​​po przeczytaniu listu odniesie się do sprawy.

Protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Wkrótce po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów aborcyjnych doszło do licznych demonstracji i protestów, z których jedną była manifestacja przerwania nabożeństw oraz umieszczanie obrazów i haseł na fasadach kościoła. W ramach akcji „Słowo w niedzielę” demonstranci ze Sie przynosili do kościołów plakaty z hasłami na temat protestu i rzucali takie ulotki na tace. Protestujący gromadzili się również przed świątyniami i wykrzykiwali hasła antykościelne.

READ  Polska: styczniowy skok wspiera nasz apel o CPI na 2021 r. | Kłapnięcie

Pod koniec listopada policja ogłosiła, że ​​w następstwie wyroku Trybunału Sprawiedliwości w sprawie aborcji prowadzi łącznie 88 procedur związanych z incydentami kościelnymi. 74 postępowania dotyczyły niszczenia i znieważania budowli sakralnych oraz obiektów kultu religijnego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *