Connect with us

Nauka

Zapowiedź pełnego harmonogramu The Ocean Race Europe

Published

on

Pełna trasa wyścigu i harmonogram zostały ogłoszone na przyszły miesiąc The Ocean Race Europe.

Jedni z najlepszych żeglarzy na świecie będą ścigać się etapami z Lorient we Francji, Genui we Włoszech, w dwóch klasach: VO65 of a design i IMOCA.

Wyruszą z Lorient w sobotę 29 maja z przystankami w Cascais w Portugalii (wyścig przybrzeżny w sobotę 5 czerwca i start w niedzielę 6 czerwca) oraz Alicante w Hiszpanii (start w niedzielę 13 czerwca Czerwca), przed przybyciem do Genui z biegiem przybrzeżnym w sobotę 19 czerwca.

Każdy z morskich etapów będzie trwał około trzech do czterech dni i będzie punktowany po równo, z dodatkowymi punktami dostępnymi dla trzech najlepszych w dwudniowych wyścigach przybrzeżnych.

Pełna trasa wyścigu i harmonogram zostały ogłoszone dla The Ocean Race Europe

Floty VO65 i IMOCA będą rywalizować w oddzielnych dywizjach o własne trofeum The Ocean Race Europe.

W klasie VO65 spodziewanych jest siedem zespołów, w tym zgłoszenia z Austrii (Austrian Ocean Race Project), Litwy (AmberSail2), Meksyku (Viva Mexico), Holandii, Polski (Sailing Team Poland) i Portugalii (Mirpuri Foundation Racing Team).

We flocie IMOCA będzie co najmniej pięć rejestracji, reprezentujących Francję (Bureau Vallée, CORUM L´ Épargne i LinkedOut), Niemcy (Offshore Team Germany) i USA (11th Hour Racing Team, z możliwością dwóch kolejnych zespołów) jeszcze, aby potwierdzić udział.

Wszystkie zespoły postrzegają to wydarzenie jako pierwszy przystanek na drodze do edycji The Ocean Race w latach 2022-23, która upamiętni 50. rocznicę wyzwania dookoła świata.

Przed startem wyścigu w Lorient, cztery zespoły VO65 z północnej Europy będą żeglować na The Ocean Race Europe Prologue z przystankami w Kłajpedzie na Litwie; Gdynia, Polska; i Sztokholm, Szwecja.

Oprócz działań na wodzie, The Ocean Race Europe będzie wspierać solidny program zrównoważonego rozwoju, obejmujący inicjatywy edukacyjne, gromadzenie danych naukowych na pokładzie oraz wydarzenia okrągłego stołu poświęcone polityce społecznej i środowiskowej, mające na celu wypracowanie rozwiązań dla zdrowia oceanów i zmniejszenia wpływu klimatu. zmiana na oceanie.

READ  Hrabstwo Santa Barbara odkrywa możliwości rozszerzenia testów na COVID-19; 19 Zgłoszonych nowych przypadków | Kryzys koronawirusowy

Zespoły będą zachęcane do pełnego udziału w konkursie The Ocean Race Guardians Award za najlepsze zrównoważone praktyki.

Kilka zespołów wprowadzi na pokład sprzęt naukowy do rejestrowania pomiarów mikroplastików w wodzie oraz danych na temat wpływu zmian klimatu na morza – kluczowych informacji na temat wpływu, jaki ludzie wywierają na oceany.

Montaż sprzętu do przetwarzania danych w mikroplastiku na łodzi AkzoNobel w Auckland w dniu 3 marca 2018 rMontaż mikroplastików na łodzi AkzoNobel w Auckland w dniu 3 marca 2018 r. Źródło: Jesus Renedo / Volvo AB

Mairéad O’Donovan, liderka Ocean Race Science Program, powiedziała: „Wiemy, jak ważny jest ocean, nie tylko dla sportu, który kochamy, ale także dla regulowania klimatu i zapewniania nam żywności, pracy i tlenu, którym oddychamy . Wiemy również, że wpływ człowieka poważnie degraduje ocean.

„Pozyskując dane o stanie naszych mórz, dzięki tej wyjątkowej współpracy między żeglarzami i organizacjami zajmującymi się badaniami oceanicznymi, możemy przyczynić się do lepszego zrozumienia stanu oceanów.

„Możliwość dostarczania cennych danych społeczności naukowej jest przywilejem i ważne jest, aby rządy działały w oparciu o dowody naukowe w celu ochrony i odtworzenia naszego oceanu i wszystkiego, co od niego zależy”.

Organizatorzy regat będą przestrzegać ścisłego protokołu Covid-19, obejmującego testy w małych grupach i „bąbelki”, które ograniczają interakcje między zespołami żeglarskimi a obcokrajowcami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *