Nauka

Świątek pokonuje Garcię na finałach WTA, Kasatkina eliminuje Gauff

Wydany w:

Fort Worth (Stany Zjednoczone) (AFP) – Numer jeden na świecie Iga Świątek pokonała Caroline Garcia 6:3, 6:2 i zapewniła sobie miejsce w półfinale WTA Finals w czwartek, ale Garcia kontynuowała swoją walkę o miejsce w fazie pucharowej.

Francuz Garcia może jeszcze awansować, wygrywając w sobotę z Darią Kasatkiną, która wyeliminowała Coco Gauffa z półfinału dzięki zwycięstwu 7:6 (8/6) 6:3 nad czwartą Amerykanką.

Polak Świątek obronił pięć z sześciu przełamań, z którymi się zmierzyła, i czterokrotnie złamał Garcię w drodze do zwycięstwa, które zrewanżowało jej trzysetową porażkę z Francuzką w ćwierćfinale w Warszawie w lipcu.

Świątek, broniący tytułu mistrza US i French Open, który na początku tego roku miał passę 37 wygranych, zamierza zakończyć 2022 rok na wysokim poziomie.

Garcia miał przeciwko niej plan gry, ale powiedział, że nie zawsze było to łatwe do zrealizowania przeciwko nieustępliwemu Polakowi.

„Chodzi o to, że musisz mieć dla niej trochę czasu” – powiedział Garcia. „Spróbuj być agresywny, wypchnij ją z jej strefy komfortu. Ale przez większość czasu robi to lepiej niż ty. Jest bardzo silna, bardzo solidna, nie popełnia zbyt wielu niewymuszonych błędów.

„Kiedy dostanie trochę więcej miejsca lub więcej kąta, sprawia, że ​​czujesz się wolniej, grasz kiepsko, cokolwiek”.

Podczas gdy Świątek na pewno awansuje z Tracy Austin Group, Garcia i Kasatkina będą walczyć o awans w najbliższą sobotę.

W dwuosobowej bitwie, która zadebiutowała w wydarzeniu zamykającym sezon, Kasatkina poprawił się do 3-0 nad Gauffem dzięki skutecznemu występowi, w którym wystąpiło 14 zwycięzców i 14 niewymuszonych chybień.

Gauff wystrzelił 26 zwycięzców, ale został cofnięty przez 43 niewymuszone błędy.

Pierwszy set na huśtawce sprawił, że Kasatkina awansował z 4-1 w dół, aby zdobyć set point przy 6-5.

READ  Białoruskie helikoptery naruszyły polską przestrzeń powietrzną – mówi Warszawa

Gauff obronił się, gdy poszli do tiebreakera, który Amerykanin prowadził 3-0.

Kasatkina ponownie się otrząsnął, szarżując forhendami, aby zdobyć dwa dodatkowe punkty.

Gauff ponownie trzymał, ale przy trzeciej okazji Kasatkiny posłał forhend w siatkę.

Kasatkina następnie złamała Gauffa w swoich pierwszych trzech meczach serwisowych drugiego drugiego, kiedy w tym roku poprawiła się do 29-0, wygrywając pierwszego seta.