Connect with us

Sport

Euro 2020: Rząd Republiki Irlandii nie spodziewa się sprostać zapotrzebowaniu UEFA na 25% pojemności stadionów w Dublinie, według wiadomości piłkarskich

Published

on

Irlandzki rząd nie spodziewa się, że będzie w stanie spełnić prośbę UEFA o wypełnienie stadionów na mecze Euro 2020 w Dublinie do 25% – powiedział wicepremier Leo Varadkar, nazywając takie posunięcie „zbyt wcześnie” w czerwcu.

Opóźniony turniej Mistrzostw Europy po raz pierwszy tego lata odbędzie się w 12 miastach kontynentu.

UEFA, która w piątek podejmie decyzję w sprawie miast-gospodarzy, nie otrzymała jeszcze wsparcia rządowego w Niemczech (Monachium), Hiszpanii (Bilbao) i Irlandii (Dublin). mecze, które mają być ogłaszane w tych miastach.

“Jesteśmy po prostu bardzo ostrożni. Uważamy, że czerwiec jest za wcześnie. Myślę, że jeśli nadal będą nalegać (25% stadionu jest zajęty), będzie trudno całkowicie otwarcie grać”. To niefortunne – powiedział Varadkar.

Chociaż Irlandia ma jeden z najniższych wskaźników zachorowalności na COVID-19 w Europie, rząd planuje bardzo stopniowo ponownie otwierać sektory, przy czym większość sklepów jest zamknięta co najmniej do maja, a hotele prawdopodobnie nie zostaną otwarte do czerwca.

Irlandia, której drużyna nie zakwalifikowała się do Euro 2020, będzie gospodarzem trzech meczów grupy E pomiędzy Polską, Słowacją i Szwecją, które odbędą się 14 czerwca na stadionie Aviva w Dublinie, a 29 czerwca odbędzie się runda 16.

Decyzja o przepustowości dla miast-gospodarzy Euro 2020 „przełożona na piątek”

Decyzja w sprawie miast gospodarzy Euro 2020 została przełożona na piątek. Sky Sports News powiedziano.

Dziewięć z dwunastu miast-gospodarzy zapewniło już, że można osiągnąć minimalną liczbę widzów. Wembley potwierdziło, że 25 proc. – około 22 500 kibiców – będzie mogło wziąć udział w pierwszych trzech meczach fazy grupowej i rozgrywanej tam 1/8 finału.

Mamy również nadzieję, że więcej kibiców będzie mogło uczestniczyć w półfinałach i finale.

Hampden Park będzie miał również do 25 procent pojemności obiektu (około 13 000 kibiców) dostępnych na cztery mecze Euro 2020, które odbędą się w tym miejscu.

READ  Liga narodów. Holandia - Włochy: Squadra Azzurra przynosi Amsterdamowi pełne punkty

Jednak UEFA zdecyduje, czy Niemcy (Monachium), Hiszpania (Bilbao) i Irlandia (Dublin) będą gospodarzami meczów, ponieważ nie otrzymały jeszcze żadnego wsparcia rządowego.

W Bilbao i Dublinie rozegrane zostaną trzy mecze grupowe i jedna runda 16, a trzy mecze grupowe i ćwierćfinał na Allianz Arena FC Bayern Monachium.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *