Zamieszki fanów, gdy Węgry ruszają przeciwko Anglii; Polska odchodzi

LONDYN (AP) – Masowe problemy zrujnowały kwalifikacje do Mistrzostw Świata, gdy węgierscy kibice starli się z policją w zremisowanym 1:1 z policją.

LONDYN (AP) – Masowe problemy zachmurzyły kwalifikacje do Mistrzostw Świata, kiedy węgierscy kibice starli się z policją podczas remisu 1:1 z Anglią na stadionie Wembley, a Polacy opuścili Albanię po rozrzuceniu butelek w kolejnym meczu grupy I we wtorek.

Karol Świderski strzelił gola w 77. minucie dla Polski, kiedy trafiła go butelka rzucona z trybun. Spowodowało to przerwę w grze na około 20 minut, zanim Polska wróciła na boisko i utrzymała wygraną 1:0.

Finalista Euro 2020 Anglia ma teraz trzy punkty straty do Polski, mecze z Albanią i San Marino wciąż czekają w przyszłym miesiącu, aby automatycznie zakwalifikować się do miejsca na przyszłorocznym Pucharze Świata w Katarze.

Zamieszanie w Londynie nastąpiło po rozpoczęciu meczu po tym, jak zawodnicy gospodarzy z bólem kolana zostali wygwizdani przez odwiedzających kibiców.

„Urzędnicy weszli na trybuny, aby aresztować widza za pogwałcenie porządku publicznego po rozmowie ze stewardem”, napisano w oświadczeniu Metropolitan Police. „Kiedy funkcjonariusze dokonywali aresztowania, wybuchło drobne zamieszanie, które obejmowało innych przypadkowych osób”.

Widziano, jak policja wymachuje pałkami, aby powstrzymać odwiedzających fanów, ale reszta gry była w dużej mierze spokojna.

Po tym, jak Luke Shaw sfaulował Loica Nego, Roland Sallai dał Węgrom prowadzenie w 24. minucie z rzutem karnym.

Anglia zdobyła punkt w 37. minucie, kiedy John Stones wykorzystał rzut wolny od kolegi z Manchesteru City, Phila Fodena.

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate zabrał nawet kapitana Harry’ego Kane’a i Raheema Sterlinga za Jordana Hendersona i Tammy Abraham 15 minut przed czasem.

Ale Anglia nie zdołała wyłonić zwycięzcy, tracąc punkty w kwalifikacjach u siebie po raz pierwszy od remisu z Ukrainą we wrześniu 2012 roku.

READ  Skup akcji w polskim Polsacie

„Rozczarowująca wydajność” – powiedział Southgate. „Uwielbienie dla Węgier, myślałem, że dali nam taktyczny problem i nie sądzę, że graliśmy na takim poziomie, jaki był nam potrzebny.

„Pójdziemy i pomyślimy o równowadze zespołu, ale możemy też radzić sobie lepiej indywidualnie. Nie powinniśmy oceniać rzeczy tylko w jednym meczu, nie byliśmy zbyt chętni do gry na całej linii, oddaliśmy piłkę ”.

Niepokoje ze strony węgierskich kibiców – w tym rasizm – podczas meczu u siebie z Anglią w Budapeszcie w zeszłym miesiącu spowodowały, że Węgry musiały rozegrać sobotni mecz z Albanią na pustym stadionie.

FIFA postawiła Węgry na okres próbny z groźbą kolejnego meczu bez fanów, jeśli w meczach będą dalsze zaburzenia.

Obrońca Anglii Tyrone Mings powiedział, że ma nadzieję, że „tym razem rzut karny pasuje do tego, co się stało”.