Connect with us

Świat

Z pomocą Iranu Hamas buduje rakiety i drony „Made in Gaza” do ataku na Izrael

Published

on

W ciągu ostatnich 10 dni palestyńscy bojownicy przeprowadzili jeden z najbardziej intensywnych ataków na Izrael od dziesięcioleci, wystrzeliwując ponad 4000 pocisków krótkiego zasięgu i wysyłając nowy, wybuchowy dron, aby uciec przed krajem. System obrony powietrznej Iron Dome.

Według przedstawicieli izraelskiej obrony i analityków ds. Bezpieczeństwa, za tym atakiem stoi rozległy arsenał zbudowany na bazie wiedzy technicznej z Iranu i rozwijających się lokalnych umiejętności w zakresie wytwarzania broni.

Izraelscy przywódcy wojskowi twierdzą, że w ciągu ostatnich kilku dni zbombardowali ponad dwa tuziny fabryk rakiet w Gazie. Szacują jednak, że bojownicy wciąż mają tysiące pocisków i techniczną zdolność do zbudowania ich więcej, gdy walki się zakończą.

Ponieważ Izrael skuteczniej blokuje przemyt broni w odizolowanych śródziemnomorskich pasach, Iran szukał innych sposobów, aby pomóc Hamasowi, dostarczając projekty i wiedzę, które bojownicy mogą wykorzystać do produkcji pocisków – w niektórych przypadkach brukowanych razem ze zwykłych materiałów, takich jak rury, olej rycynowy i płukanki. zużyta izraelska amunicja.

„Projekt jest irański, ale produkcja jest lokalna” – powiedział Ephraim Sneh, emerytowany izraelski generał brygady i były zastępca sekretarza obrony.

READ  Geny neandertalczyka zwiększają ryzyko ciężkiego COVID-19
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *