Connect with us

Świat

Pelosi odwiedza Tajwan: aktualizacje na żywo

Published

on

Wideo

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi odbyła serię głośnych spotkań z prezydentem Tajwanu Tsai Ing-wenem. Pani Pelosi otrzymała nagrodę za wybitne zasługi dla Tajwanu.uznanieUznanie…Biuro Prezydenta Tajwanu, za pośrednictwem Reuters

Przywódczyni Tajwanu Tsai Ing-wen zawdzięcza swoją prezydenturę obietnicy zachowania suwerenności wyspy. Jej spotkanie z przewodniczącą Nancy Pelosi w środę oraz odpowiedź Pekinu na wizytę podkreślają złożoność zadania.

Spotkanie dwóch liderów, transmitowane na żywo w Internecie, wydawało się mieć na celu maksymalizację ekspozycji i wzmocnienie relacji.

Pani Pelosi nazwała Tajwan „jednym z najbardziej wolnych społeczeństw na świecie”. Powiedziała, że ​​delegacja Kongresu udała się na Tajwan, „żeby było absolutnie jasne, że nie zerwiemy naszego zobowiązania wobec Tajwanu i jesteśmy dumni z naszej trwałej przyjaźni”.

Pani Tsai nazwała panią Pelosi „najwierniejszym przyjacielem Tajwanu”. Powiedziała, że ​​mówca wykazał „długoterminowe poparcie dla międzynarodowego zaangażowania Tajwanu”, co wskazuje na przepychanki między Chinami a innymi krajami w celu odizolowania Tajwanu od instytucji międzynarodowych.

Podczas wydarzenia pani Pelosi została wręczona odznaczeniem Orderu Słusznych Chmur, przyznawanym Tajwańczykom i obcokrajowcom za wybitne zasługi dla Tajwanu. Po otrzymaniu nagrody pani Pelosi powiedziała ze śmiechem, że założy ją do swojego biura w Waszyngtonie.

Tajwan, gdzie wojska Czang Kaj-szeka wycofały się po rewolucji komunistycznej w 1949 roku, nigdy nie był częścią Chińskiej Republiki Ludowej. Dziś ma wyraźną tożsamość, która sprawia, że ​​dobrowolna unia z Chinami jest mało prawdopodobna, nawet jeśli Pekin traktuje ją jako bezprawne zerwanie ze swoimi rządami.

Pani Tsai, pierwsza kobieta rządząca Tajwanem, doszła do władzy w 2016 roku po ośmiu latach, gdy jej poprzedniczka naciskała na zacieśnienie więzi z Chinami. Opcjonalne głównie kształtowane przez kwestie ekonomicznew tym obawy dotyczące rosnących więzi gospodarczych z Chinami kontynentalnymi.

READ  Demi Rose zachwyca się zachodzącą na zachodzie pozą „bogini wojowników” na Ibizie

W pierwszej kadencji pani Tsai był jednym z jej głównych projektów próbując ożywić wojsko wyspy w czasie, gdy Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza przechodziła masową rozbudowę. Ale ona dążył do realizacji nowej wizji strategicznej o przywództwie wojskowym wyspy.

Do 2019 roku jej partia przegrała kluczowe wybory lokalne, co zagraża jej szansom na drugą kadencję. Przywódca Chin Xi Jinping wręczył jej w tym roku prezent polityczny, ostrzegając, że Tajwan „musi i będzie” zjednoczona z Chinami – i że ruchy niepodległościowe można tam spotkać z siłą zbrojną.

W odpowiedzi pani Tsai odeszła od swojej zwykłej ostrożnej dwuznaczności, mówiąc, że uwagi pana Xi „niemożliwe do zaakceptowania” i wezwał do krajowego i międzynarodowego wsparcia dla faktycznej niepodległości Tajwanu.

Ona Wygrał reelekcję 2020odwróciła swój los, przedstawiając się jako obrończyni demokracji i suwerenności wyspy, wykorzystując lokalne obawy związane z rosnącym autorytaryzmem w Chinach.

Po wyborach w 2020 r. profil pani Tsai nadal rósł, częściowo wspierany przez wczesny sukces Tajwanu w zawieraniu koronawirusa. I nadal odrzucała warunek, który Chiny postawiły dla lepszych więzi: akceptując pogląd pana Xi, że wyspa była nie do powstrzymania częścią większego chińskiego narodu pod rządami Partii Komunistycznej.

Pani Tsai milczała w dniach poprzedzających przybycie pani Pelosi. Jednak bliscy jej doradcy polityczni powiedzieli, że z zadowoleniem przyjmą wizyty urzędników amerykańskich, a jej skrupulatne planowanie wizyty pani Pelosi zyskało jej pochwałę nawet od członków opozycyjnego Kuomintangu.

„Nie wygłosili żadnego oświadczenia wobec świata zewnętrznego i starali się nie denerwować drugiej strony i zrobili wszystko, co w ich mocy, aby sytuacja w Cieśninie Tajwańskiej nie była zbyt napięta” – powiedział Alexander Huang, szef ds. międzynarodowych w Kuomintangu. .

Amy ChangChien oraz John Liu przyczyniły się do raportowania.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *