Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Iberdrola nabywa portfel projektów odnawialnych w Polsce

Published

on

hiszpańska firma energetyczna Iberdrola Ma zawarł umowę przedwstępną z Augusta Energy w celu nabycia portfela projektów wiatrowych i fotowoltaicznych o mocy 98 MW w Polsce.

W portfolio znajdują się dwie farmy wiatrowe o łącznej mocy 50 MW oraz sześć systemów fotowoltaicznych o łącznej mocy 48 MW.

Wszystkie projekty są obecnie w fazie rozwoju i mają zostać udostępnione online w przyszłym roku.

Po uruchomieniu będą dostarczać T-Mobile Polska czystą energię na podstawie 15-letniej umowy na zakup energii (PPA).

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Augusta Energy jest spółką joint venture V-ridium Power Group oraz firmy zarządzającej aktywami KGAL.

Transakcja ma wzmocnić obecność Iberdroli w Polsce i zwiększyć moc zainstalowaną firmy w kraju do 261 MW.

W oświadczeniu Iberdrola powiedział: „Iberdrola rozwija również kilka projektów morskich technologii wiatrowych w Polsce i bierze udział w polskich przetargach rządowych dla różnych obszarów Morza Bałtyckiego.

„Projekty zostaną zintegrowane z Baltic Sea Hub, hubem grupy, który będzie pełnił rolę epicentrum jej działań w zakresie energii odnawialnej w Niemczech, Polsce i Szwecji”.

W maju tego roku Iberdrola rozpoczęto prace budowlane na farmie wiatrowej Korytnica II o mocy 50,5 MW w Polsce, która ma zostać uruchomiona w przyszłym roku.

Spółka jest również operatorem farmy wiatrowej Zopowy o mocy 30 MW na Opolszczyźnie oraz farmy wiatrowej Korytnica I o mocy 82,5 MW.

Z siedzibą w Bilbao w Hiszpanii, Iberdrola ma prawie 39 000 MW całkowitej mocy odnawialnej i twierdzi, że ma jedną z najczystszych flot wytwarzania energii w światowym sektorze energetycznym.

W zeszłym miesiącu firma zabezpieczyła 550 mln EUR (562,49 mln USD) zielona pożyczka z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na finansowanie rozwoju projektów energii odnawialnej w Hiszpanii.

WspółpracownicyContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.