Connect with us

Sport

Tokio 2020: 2 wioślarzy na igrzyskach olimpijskich, 2 zapaśników w ramach TOPS

Published

on

Wioślarze olimpijscy Arjun Lal Jat i Arvind Singh, a także zapaśnicy Seema Bisla i Sumit Malik zostali przyjęci w czwartek do podstawowej grupy Target Olympic Podium Scheme (TOPS) Ministerstwa Sportu.

Ministerstwo ogłosiło również, że indyjska gwiazda grappler Vinesh Phogat będzie nadal trenować za granicą do Igrzysk w Tokio, ponieważ jej propozycja została zatwierdzona przez Mission Olympic Cell.

„Wioślarze Arjun Lal Jat i Arvind Singh zostali przeniesieni z grupy deweloperskiej do podstawowej grupy, podczas gdy zapaśnicy Seema Bisla i Sumit Malik, którzy niedawno otrzymali miejsca w światowych kwalifikacjach olimpijskich, zostali dodani do podstawowej grupy” – powiedział komunikat prasowy Ministerstwa.

„Tenisistka Ankita Raina, która niedawno weszła do 100 najlepszych deblowych kobiet na świecie i kibicowała Sani Mirza w Billie Jean King Cup, również znalazła się w podstawowej grupie TOPS” – dodała.

Propozycja wioślarzy Arjuna i Arvinda, aby trenować przez pięć tygodni w Portugalii w ramach przygotowań do igrzysk olimpijskich, została również zatwierdzona przez TOPS.

Podwójne scullers, które dotarły do ​​miejsca olimpijskiego w Tokio na początku tego miesiąca, od 1 czerwca będą trenować w Pocinho High-Performance Center w Portugalii. Ich obóz kosztuje około 21 lakh rupii.

Vinesh, który podczas Mistrzostw Świata 2019 zapewnił sobie olimpijski limit 53 kg, będzie trenował w Budapeszcie do 9 czerwca. Wyjedzie na Poland Open (9-13 czerwca), a następnie wróci do Budapesztu 2 lipca na stację.

Jej trener Woller Akos, sparing partner Priyanka i fizjoterapeuta Poornima Raman Ngomdir będą z nią cały czas.

„Misja Olympic Cell zatwierdziła dzisiaj swoją propozycję skierowaną do TOPS, przekazaną przez Federację Zapaśniczą Indii, aby trenować na Węgrzech iw Polsce po zakończeniu pobytu na dużych wysokościach w Bułgarii” – powiedział minister.

„Koszt jej propozycji na trening i zawody to 20,21 rupii. Do tej pory otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 1,13 rupii z docelowego podium olimpijskiego”.

READ  Finały EM 2020, Copa America i Wimbledon zapewniają emocje w letnim Zicheln

TOPS zatwierdziła również udział tenisistów deblowych Divij Sharan i Rohan Bopanna w odpowiednio 14 i 11 turniejach między styczniem a czerwcem.

Propozycja Divij Sharan kosztowała około 30 lakhów rupii, a on otrzymał 80,59 lakhów rupii od TOPS w obecnym cyklu olimpijskim.

„Propozycja Rohana Bopanny, w tym wynagrodzenie trenera Scotta Davidoffa i fizjoterapeuty Gauranga Shukli, kosztowała 27,61 lakh. Otrzymał już 1,24 rupii z TOPS podczas obecnego cyklu olimpijskiego” – podało ministerstwo w oświadczeniu.

(Tylko nagłówek i grafika tego raportu mogły zostać zaktualizowane przez pracowników Business Standard. Reszta treści jest automatycznie generowana z dystrybuowanego kanału).

Drogi Czytelniku,

Firma Business Standard zawsze starała się dostarczać aktualne informacje i komentarze na temat wydarzeń, które Cię interesują i mają daleko idące implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze zachęty i ciągłe informacje zwrotne dotyczące ulepszania naszej oferty tylko wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w te ideały. Nawet w tych niespokojnych czasach wynikających z Covid-19, nadal staramy się na bieżąco informować Cię o wiarygodnych wiadomościach, autorytatywnych poglądach i zwięzłych komentarzach na istotne tematy.
Mamy jednak prośbę.

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Twojego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Ci treści o wyższej jakości. Nasz model subskrypcji otrzymał zachęcającą odpowiedź od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Większa subskrypcja naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele, polegające na oferowaniu jeszcze lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

Wsparcie jakościowego dziennikarstwa i Zapisz się do standardu biznesowego.

Edytor cyfrowy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *