Connect with us

Nauka

Aspirujący irlandzki astronauta na symulowanej misji kosmicznej

Published

on

Aspirujący irlandzki astronauta przebywa obecnie na pokładzie symulowanej misji kosmicznej w Polsce.

ubliner Cillian Murphy jest astronautą „analogowym” misji, używanym do testów technicznych i symulacji w celu usprawnienia eksploracji kosmosu. Misja HECATE (Human Exploration in a Closed Analog Terrestrial Environment) w Stacji Badawczej LunAres w Polsce to symulowana dwutygodniowa misja kosmiczna mająca na celu odtworzenie warunków lotu na pokładzie na Księżyc.

Załoga zbada wpływ izolacji na astronautów, cywilizację roślin w kosmosie i przetestuje technologię usprawniającą spacery kosmiczne.

28-latek, urodzony w Rathfarnham, jest lekarzem misji i odpowiada za eksperymenty fizyczne i psychologiczne.

Dubliner niedawno zgłosił się do konkursu na nowych astronautów Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i powiedział: „To byłby niesamowity zaszczyt” reprezentować Irlandię jako pierwszego irlandzkiego astronautę w kosmosie.

„Trudno nawet postawić się w takiej sytuacji i naprawdę wiedzieć, jak by to było, ale na pewno bycie w stanie reprezentować swój kraj w ten sposób – to byłby niesamowity zaszczyt” – powiedział Murphy.

„Nie mieliśmy wcześniej irlandzkiego astronauty w ESA i byłoby niewiarygodnie reprezentować Irlandię w takim charakterze” – powiedział.

Aspirujący astronauta ma tytuł magistra technologii kosmicznej i nauk ścisłych na University College Dublin, aw 2018 roku otrzymał specjalną nagrodę za staż od Irish Research Council za współpracę z ESA.

Pan Murphy powiedział, że misja HECATE „zdecydowanie” przygotowuje go do zostania kiedyś astronautą ESA. „To pierwszy krok na drodze do tego, jak by to było być astronautą” – powiedział.

Dubliner powiedział, że „trudno powiedzieć”, skąd wzięło się jego zainteresowanie kosmosem. „Od zawsze interesowałem się kosmosem, ale nie należę do osób, które już jako dzieci zdecydowały się zostać astronautami” – powiedział.

Murphy powiedział, że jego aspiracje do lotu w kosmos zaczęły się, gdy studiował fizykę na UCD.

READ  Booster rakietowy SpaceX kieruje się na zachód, aby po raz pierwszy od ponad roku wystrzelić w Kalifornii

„Poczułem wezwanie do astronomii – kosmos jest tym, co mnie najbardziej ekscytuje. Od tego momentu za cel postawiłem sobie zostanie astronautą – powiedział.

Astronauta analogowy powiedział, że irlandzka młodzież ma „zdecydowanie” apetyt na karierę w kosmosie. „Irlandia historycznie miała bardzo niewielką obecność w kosmosie i niewielki wkład w kosmos, ale jest tam, był też wkład w technologię, IT i doświadczenie” – powiedział.

Murphy dodał: „W rzeczywistości w Irlandii pracuje wielu ludzi na różnych stanowiskach w Europejskiej Agencji Kosmicznej, więc może astronauta to praca, którą wciąż musimy wykonać”.

„UCD niedawno otworzyło nową wyspecjalizowaną przestrzeń i ośrodek badawczy, dzięki czemu istnieje coraz więcej możliwości i rośnie zainteresowanie sektorem w Irlandii” – powiedział.

Murphy powiedział, że kariera w przemyśle kosmicznym „wymaga czasu, poświęcenia, wysiłku, frustracji, ciężkiej pracy, ale jednocześnie moment, w którym wiesz, co chcesz robić i masz do czegoś pasję, więc ciężka praca nie wydaje się żmudnym zadaniem ”- powiedział.

Stacja LunAres znajduje się na terenie starego lotniska wojskowego i symuluje wszystkie warunki podróży i badań kosmicznych bez zerowej grawitacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *