Connect with us

Gospodarka

Wzrost PKB może wynieść około 7% w 2021 r. – doradca ekonomiczny premiera

Published

on

Pełnoroczny wzrost gospodarczy Węgier może wynieść „około 7%” w 2021 r., powiedział doradca premiera ds. polityki gospodarczej, Márton Nagy, w środę nadawcy publicznego, dzień po opublikowaniu wstępnych danych o PKB za drugi kwartał, zgodnie z raportem stanowym MTI.

Nagy powiedział Kossuth Rádió, że można powiedzieć „z dużą dozą pewności”, że wzrost osiągnie próg 5,5%, powodując obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych dla rodzin z dziećmi.

Gospodarka Węgier wzrosła w drugim kwartale o 17,9% rok do roku, poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny (KSH).

Nagy zauważył, że dane o PKB za II kwartał plasują Węgry w czołówce, której wyniki gospodarcze się poprawiły: Szwecję, Polskę i Rumunię.

Odkrył, że fabryki, które zamknięto w okresie bazowym, w drugim kwartale osiągnęły pełną wydajność, podczas gdy branża hotelarska i zakwaterowania komercyjnego została ponownie otwarta, a konsumpcja ożyła. Silne są również sektory budowlane, handlowe i usługowe – dodał.

Doradca przyznał również ryzyko dalszych fal pandemii, ale powiedział, że ograniczenia będą prawdopodobnie mniej rozległe, powołując się na przykład Izraela, gdzie ograniczenia nie są tak surowe jak wcześniej, pomimo wyraźnej obecności wariantu Delta.

WSPIERAJ BUDAPESZTOWY DZIENNIK BIZNESOWY

Produkowanie dziennikarstwa godne tego miana to kosztowny biznes. Przez 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starali się dostarczać Ci wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i prezentowane bez strachu i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im nadal dobrze funkcjonować bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentują z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Tę możliwość pragniemy zaoferować również naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij na nasz przycisk Wesprzyj BBJ i możesz wybrać, ile i jak często wysyłać nam swoje posty.

READ  6 Inwestorzy i założyciele przedstawiają SaaS, B2B i Medtech jako najważniejsze sektory startupów we Wrocławiu - TechCrunch

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *