Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska twierdzi, że może podjąć kroki prawne w związku z opóźnieniem szczepionki Pfizer Covid-19 | Wiadomości ze świata

Published

on

Polska może podjąć kroki prawne przeciwko Pfizerowi w przyszłym miesiącu, jeśli amerykański producent leków nie dostarczy wszystkich zaplanowanych dawek szczepionki Covid-19, powiedział w piątek rzecznik rządu.

Firma Pfizer, która opracowała szczepionkę wraz ze swoim niemieckim partnerem BioNTech, zmniejszyła w tym tygodniu ilość szczepionki wysyłanej do krajów Unii Europejskiej (UE).

Pfizer i BioNTech odmówiły komentarza na temat cięć poza oświadczeniem z zeszłego tygodnia zapowiadającym cięcia podaży, ponieważ zwiększają produkcję w Europie.

Włochy ogłosiły, że rozważają podjęcie kroków prawnych, ponieważ rośnie frustracja związana z wpływem cięć w dostawach na programy szczepień.

„Myślę, że taka decyzja (o postępowaniu sądowym) mogłaby zostać podjęta w przyszłym miesiącu, jeśli te dostawy nie zostaną zrealizowane zgodnie z deklaracją producenta” – powiedział Piotr Muller nadawcy publicznego Polskiego Radia Program 1.

W poniedziałek Polska otrzymała 176 000 dawek szczepionki Pfizer / BioNTech, co stanowi spadek o około 50% w stosunku do oczekiwań, podały władze.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w czwartek, że brakujące dawki zostaną dostarczone od połowy lutego.

„W tej chwili mamy sytuację, w której producent deklaruje, że te różnice są pokrywane” – powiedział Müller. „Ale jeśli tak nie jest, oczywiście należy rozważyć podjęcie działań prawnych”.

READ  Wybory prezydenckie. Prokuratura odmawia przeprowadzenia śledztwa w sprawie wyborów pocztowych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *