Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Wynik Szwecja vs. Polska: Szwecja prowadzi grupę E po późnym dramacie przeciwko Polsce

Published

on

Kluczowy moment

Wczesne przywództwo Szwecji zaszokowało Polaków, jednocześnie uspokajając ich nerwy.

Mając tylko dwie minuty na zegarze, Isak rzucił wyzwanie wysokiemu dośrodkowaniu na krawędzi pudła i pewnie kontrolował klatkę piersiową w skoku.

Tak więc Forsberg był w stanie zebrać, zanim Isak ponownie przejął kontrolę, a kiedy po pojedynku piłka wróciła do Forsberga, skręcił Jana Bednarka i wywiercił zamknięcie w przeciwległym rogu.

Gracz w grze

To był wspaniały występ zespołowy dla Szwedów, ale regularny Polak Robert Lewandowski dokonał prawie nie do pomyślenia dla swojego kraju.

Napastnik Bayernu Monachium w drugiej połowie grał jak szaleniec, strzelając dwa piękne gole, próbując bezskutecznie wycofać swoją drużynę z gry.

Co to znaczy?

Chociaż mogą nie być najbardziej zauważalnymi drużynami na Euro 2020, Szwecja okazała się niesamowicie dobrze wyszkolona.

Będą trudnymi przeciwnikami dla swoich kolejnych rywali, Finlandii czy Ukrainy, a po imponującym występie w fazie grupowej oszacują swoje szanse na awans do ćwierćfinału.

Dla Polski to jednak koniec drogi.

Kluczowe statystyki

Po zaledwie 81 sekundach pierwszy mecz Forsberga dla Szwecji strzelił drugiego najszybszego gola w historii na początku meczu o mistrzostwo Europy, po Dmitriju Kirichenko dla Rosji przeciwko Grecji w 2004 roku (65 sekund).

Co teraz?

Szwecja wygrała grupę E, a następnie zmierzy się z Finlandią lub Ukrainą. Hiszpania jest teraz druga i spotyka Chorwację.

Mimo znakomitych występów z Polski i Słowacji obaj odpadli z turnieju.

(Zdjęcie: Getty Images)

READ  Przemysław Radzik awansował do Sądu Apelacyjnego. Został nominowany przez nową Krajową Radę Sprawiedliwości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *