Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Andrzej Owczarek, senator PO, nie żyje. „Gmina go nie pokonała, pokonał go koronawirus”

Published

on

Andrzej Owczarek zmarł w piątek w wieku 70 lat. Był trzykrotnie senatorem Platforma obywatelska. Był radnym miasta Łask przez 15 lat, a prezydentem miasta Łask przez 8 lat. Był bardzo przywiązany do lokalnej społeczności. Andrzej Owczarek zmarł na koronawirusa. Od kilku dni walczył o życie w szpitalu w Łodzi.

W 1980 r. Został szefem solidarnej delegacji związkowej w Łasku. 13 grudnia 1981 r. Został internowany w więzieniu w Sieradzu, a następnie w Łowiczu, gdzie przebywał do czerwca 1982 r. W latach 1989-1990 był przewodniczącym Łaskiego Komitetu Obywatelskiego.

Działalność w Senacie

W. senat W VI kadencji był członkiem Komisji Gospodarki Narodowej oraz Komisji Samorządu i Administracji Państwowej. W VII kadencji był wiceprzewodniczącym Komitetu Obrony Narodowej i członkiem Krajowego Komitetu Ekonomicznego. W swojej ósmej kadencji był także wiceprzewodniczącym Komitetu Obrony Narodowej i członkiem Krajowego Komitetu Ekonomicznego.

współczucie

Kondolencje rodziny Owczarek złożyli m.in. Mateusz Walasek – Radny Miasta Łodzi.

Duża strata. Wspaniały człowiek – Andrzej Owczarek. Bohater pierwszej solidarności, senator RP, urzędnik samorządowy. Gmina go nie pokonała, został pokonany przez koronawirusa.

Łódzkiego senator Koalicja obywatelska Artur Dunin napisał:

Są chwile, kiedy nie wiesz, co powiedzieć, żeby zagłuszyć szok, ból i niedowierzanie … a jedyne, o czym możesz pomyśleć, to to, że Andrzej będzie bardzo za tobą tęsknił.

Obejrzyj wideo
Staje się to szczególnie ważne podczas pandemii koronawirusa 1 listopada

READ  Izrael jest wściekły, gdy prezydent Polski podpisuje ustawę ograniczającą roszczenia majątkowe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.