Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Wyjazd wideo: Klasa Brocton odwiedza Polskę w nauczaniu na odległość | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Na zdjęciu uczniowie klasy pani Eweliny Śmiatek z XIV Gimnazjum we Wrocławiu.

BROCTON – Czy wiesz, że studenci w Polsce wierzyli, że Skrzydło Buffalo było czymś, co dostajesz od KFC? Aby powstrzymać tę międzynarodową katastrofę dezinformacji, uczniowie Brocton z klas Michelle Swanson i Colina Mulcahy’ego dołączyli do uczniów z Polski w doświadczeniu Mystery Skype.

Wirtualne doświadczenie było możliwe dzięki departamentowi edukacji na odległość Erie 2-Chautauqua-Cattaraugus BOCES, który połączył ze sobą klasy, nie wiedząc, jakie są kraje drugiej.

Mystery Skype to ćwiczenie, w którym klasy z całego świata spotykają się za pośrednictwem łącza do wideokonferencji, aby zadawać sobie nawzajem pytania „tak” i „nie”, aby odgadnąć prawidłową lokalizację drugiej klasy.

Pierwsza klasa, która zgadnie, gdzie jest druga klasa, zostaje zwycięzcą.

Niektóre z zadawanych pytań to: „Czy jesteś na półkuli północnej?” „Czy twój kraj jest śródlądowy?” „Czy jesteś native speakerem języka angielskiego?” „Czy wodospad Niagara graniczy z twoim krajem?”

Przesłane zdjęcia Uczniowie Brocton z klas Michelle Swanson i Colina Mulcahy’ego biorą udział w tajemniczych przygodach Skype z uczniami z Polski.

Wreszcie klasa pani Eweliny Śmiatek z XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu podejrzewała, że ​​klasy Swansona i Mulcahy’ego były w Stanach Zjednoczonych. Następnie klasy zaczęły zadawać sobie nawzajem pytania i odpowiadać na nie.

Uczniowie Brocton byli zaskoczeni po tym, jak powiedzieli, że obszar WNY jest domem dla skrzydełek kurczaka, że ​​inne klasy natychmiast pomyślały, że skrzydła Buffalo są tym, co dostajesz w KFC. Klasa w Polsce podzieliła się tym, że mieli dłuższy dzień szkolny i często mieli na obiad różne rodzaje pierogów, nawet owoce.

„Cieszymy się, że dzisiejsza technologia pozwala nauczycielom i uczniom łączyć się i uczyć od ludzi z niemal dowolnego miejsca za naciśnięciem jednego przycisku” powiedział Bryan Olson, koordynator nauczania na odległość E2CCB. „Kiedy uczniowie widzą i rozmawiają z dziećmi takimi jak ona podczas Mystery Skypes, budują świadomość kulturową i kontakty oraz pomagają stworzyć globalną społeczność uczniów, co jest ważne w dzisiejszym społeczeństwie”.

READ  Mundial w Katarze: Arabia Saudyjska pokonuje Argentynę, remis Danii i Polski, Francja pokonuje Australię

Po zakończeniu połączenia Swanson i Mulcahy rozmawiali ze swoją klasą o tym, jak ci uczniowie po drugiej stronie świata są tacy jak oni. W krótkim czasie po meczu polscy uczniowie mieli podobne pytania jak uczniowie Brocton, o to, co pozostali uczniowie jedli na obiad, jak wyglądało codzienne życie w szkole i jak tam mieszkali. Ponadto nawiązali kontakt z tym, co uczniowie wiedzieli o polskiej kulturze i geografii w odniesieniu do bieżących wydarzeń na Ukrainie.

„E2CCB oferuje naszym studentom wyjątkową okazję, taką jak The Mystery Skpye Project, która pozwala studentom wirtualnie podróżować do odległych krajów, myśleć krytycznie i aktywnie współpracować ze studentami z innych kultur w celu odkrywania podobieństw i różnic. Rozmawiali i wyrażali się naturalnie”. powiedziała dyrektor Brocton MS/HS Elizabeth Antolina o tym doświadczeniu. „Jesteśmy dumni z naszych nauczycieli, którzy są gotowi podjąć ten wspólny wysiłek, jednocześnie koncentrując się na rozwijaniu świadomości kulturowej i dostarczaniu naszym uczniom czegoś bardzo wyjątkowego za pomocą technologii E2CCB. Nasi uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu różnorodności kulturowej i wyrazili chęć stworzenia większej liczby programów parowania w przyszłości”.

Uczniowie mieli okazję zadawać sobie nawzajem pytania dotyczące życia w swoich krajach.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.