Connect with us

Nauka

Wyjątkowe partnerstwo nadal się rozwija | MIT News

Published

on

24 rok ubiegłego roku Europejskie Targi Kariery (ECF) na MIT, która odbyła się na początku 2020 r., Przed zamkniętym kampusem pandemii, odniosła ogromny sukces, ponieważ ponad 2000 uczestników spotkało się twarzą w twarz z ponad 100 pracodawcami z 10 różnych krajów. Studenci pierwszego roku rozmawiali z konsulem generalnym niemieckiego konsulatu w Bostonie, a doktoranci i doktoranci spotkali się z rektorami uczelni. Studenci, absolwenci i młodzi profesjonaliści przeprowadzili wywiady z korporacyjnymi rekruterami z liderów branży, takich jak Airbus i Roche, a także z prężnymi startupami, takimi jak Lilium i Picnic. Johnson Athletic Center tętniło życiem, tworząc silną atmosferę transatlantyckich zainteresowań i osobistej wymiany.

„Dzięki targom w 2020 roku uzyskałam stanowisko adiunkta na jednej z głównych uczelni technicznych – Delft University of Technology w Holandii” – powiedziała Natalia Barbour, wówczas doktorantka na MIT.

Ta łączność i interakcja nagle ustały, gdy kampus został zamknięty podczas semestru wiosennego i osobistej wymiany w sposób, w jaki wiedzieliśmy, że nie jest to już możliwe. Jednak organizatorzy ECF, którzy tworzą grupę studentów Europejski Klub MIT (EuroClub), nadal ciężko pracowali, dostosowując się do nadchodzących zmian i wyzwań. „Misją naszego klubu jest wspieranie przyjaźni transatlantyckiej i promowanie współpracy międzykulturowej między MIT a Europą, organizowanie ECF i osobiste spotkania dla społeczności MIT” – powiedział Jonas Lehmann, współprzewodniczący EuroClub i lider targów. „Kiedy osobiste spotkania nie były już możliwe, cały zarząd podjął wyzwanie i usprawnił format naszego klubu, organizując serię wirtualnych wydarzeń, aby utrzymać kontakt naszej społeczności. W tych czasach ograniczonej wymiany osobistej i szerszych tendencji izolacjonistycznych pozostajemy również zaangażowani we wspieranie studentów MIT w odbywaniu staży w Europie ”.

25. rocznica tegorocznych Europejskich Targów Kariery odbyła się w internecie 25 lutego i okazała się równie udana, jak w latach ubiegłych. Rozbić rekord z zeszłego roku z ponad 3900 zarejestrowanymi kandydatami, ECF 2021 był również największym pojedynczym wydarzeniem zawodowym na MIT w tym roku akademickim pod względem uczestnictwa. Dziesiątki strumieni wideo i ponad 2600 czatów wideo między kandydatami a rekruterami wykazały ogromne zainteresowanie połączeniem między Stanami Zjednoczonymi a Europą – i sporadycznie doprowadzały do ​​granic możliwości serwerów platformy hosta.

READ  Pielęgniarka OIOM straciła ojca na rzecz Covid-19

Liderzy EuroClub starali się, aby 25. rocznica targów była tym samym sukcesem, pomimo konieczności dostosowania się do nowego wirtualnego formatu i form współpracy. „Dzięki dużej pracy nasz zespół był w stanie utrzymać silny udział europejskich pracodawców i przyciągnąć organizacje z nowych krajów, takich jak Polska i Belgia” – powiedział Mustafa Doğa Doğan, współprzewodniczący EuroClub. „Wirtualny format pozwolił również kandydatom na większą elastyczność, ponieważ wcześniej tylko ludzie z obszaru metropolitalnego Bostonu mogli fizycznie uczestniczyć w targach”. Podczas gdy niższa bariera wejścia sprawiła, że ​​targi stały się bardziej dostępne dla uczestników i rekruterów, Doğan zauważa, że ​​widzieli ogromne zainteresowanie studentami MIT, ponieważ firmy i instytucje badawcze wciąż szukają w Cambridge w stanie Massachusetts rekrutacji najlepszych talentów.

„Ponieważ byliśmy w trakcie przekształcania naszego osobistego w wirtualne staże, EuroClub powiedział nam, że przygotowuje się do wirtualnej 25 edycji ECF” – powiedziała Alicia Raun, dyrektor zarządzająca MIT-Spain i MIT-Programs of Portugalia. „Ponieważ pracowaliśmy z wieloma tymi samymi partnerami i mieliśmy podobne wyzwania, głębsza współpraca w tej„ nowej dziedzinie ”miała sens dla nas obojga”.

Każdego roku MIT International Science and Technology Initiatives (MISTI) łączy ponad 1000 studentów ze stażami, możliwościami badawczymi i dydaktycznymi w wiodących firmach, instytutach badawczych i uniwersytetach na całym świecie. MISTI, z siedzibą w Centrum Studiów Międzynarodowych w Szkole Nauk Humanistycznych, Artystycznych i Społecznych (SHASS), jest pionierską międzynarodową inicjatywą edukacyjną MIT. Prezentuje szeroką gamę programów europejskich: Belgię, Danię, Francję, Niemcy, Włochy, Holandię, Portugalię, Hiszpanię, Szwajcarię i Wielką Brytanię.

Współpracując z wieloma tymi samymi partnerami europejskimi, MISTI starał się sprostać podobnym wyzwaniom. „Chociaż odwołaliśmy nasze staże na żywo na lato 2020 r., Udało nam się przekonwertować wiele staży na format wirtualny, co było zaskakująco udane” – powiedział Justin Leahey, dyrektor zarządzający MIT-Germany, MIT-Netherlands i program MIT- Szwajcaria. „Na tej podstawie oferujemy wirtualne staże z partnerami międzynarodowymi w tym roku akademickim – w tym w nowym dla nas kraju europejskim, Czechach – i jesteśmy dobrze przygotowani do tego lata, niezależnie od tego, czy wyjazd studencki jest możliwy. EuroClub był nieoceniony ”.

READ  Lista nazw zespołów Qhubeka dla Brugge-De Panne

Ten nowy rozdział to tylko część długotrwałej współpracy. Dzięki sukcesowi 24. ECF, EuroClub był w stanie przekazać MISTI 40 000 dolarów na sponsorowanie staży w europejskich firmach i instytutach badawczych, kontynuując coroczną tradycję. „Przez ostatnie 10 lat EuroClub wniósł roczny wkład w sumę MISTI w wysokości 320 000 dolarów”, kontynuuje Raun. „To finansowanie zostało przekształcone w ponad 70 etapów, co było niesamowitym wsparciem dla MISTI, zwłaszcza dla naszych mniejszych programów europejskich”.

O EuroClub to klub zajęć studenckich dla naukowców licencjackich, magisterskich, doktoranckich i wizytujących. Obecnymi członkami zarządu klubu są współprzewodniczący Jonas Lehmann i Mustafa Doğa Doğan, wiceprezes Isabella Pedraza Pineros, współskarbnicy Serena Booth i Botond Oregon, sekretarz Anna Rasmussen, cyfrowa prezes Lily Tsai, prezes reklamy Kevin Wang, kontakt z prezesem Leanne Współprzewodniczący moralni i społeczni Alexandra (Ola) Zytek i Joshua Robinson.

„Firmy i instytucje w Danii od wielu lat są zachwycone udziałem w Europejskich Targach Kariery” – powiedziała Madeline Smith, kierownik programu MIT-Denmark. Pomimo niepewności spowodowanej pandemią, zaangażowanie EuroClub w promowanie współpracy między MIT a Europą pozostaje stabilne. „Świętujemy sukces tegorocznych ram ECF i nie możemy się doczekać następnego roku. To zawsze fantastyczna okazja dla wszystkich zainteresowanych karierą w Europie i europejskich pracodawców poszukujących najlepszych talentów! “

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *