Indyjskie kobiety dominują na ringu podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Boksie z 7 złotymi medalami Boxing News

NOWE DELHI: Na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kielcach w czwartek padało złoto dla bokserów z Indii. Cała siódemka finalistów odniosła wspaniałe zwycięstwa na szczytach, co zapewniło im najlepszy występ w kraju w namiocie.
Gitika (48 kg), Babyrojisana Chanu (51 kg), Poonam (57 kg), Vinka (60 kg), Arundhati Choudhary (69 kg), Thokchom Sanamachu Chanu (75 kg) i Alfiya Pathan (+ 81 kg) Zakończenie kampanii na rzecz kontyngentu kobiecego.

Natomiast Gitika wygrała 5: 0 z Polską Natalia Kuczewska, Babyrojisana pokonana Valeriia Linkova Rosji z podobnym prowadzeniem po zamkniętej rundzie otwarcia.

Poonam wygrał 5: 0 nad Francuzem Sthelyne Grosy.
Vinka jednak wygrał z Zhuldyzem Shayakhmetovą z Kazachstanu i zmusił sędziego do przerwania rywalizacji w połowie rundy finałowej.
Dla Arundhati faworytka miejscowej Barbara Marcinkowska nie była wyzwaniem, ponieważ Hindus triumfował 5: 0 w finale.
Chanu przeszedł przez emocjonujące starcie z Dana Diday z Kazachstanu, które zakończyło się wynikiem 3: 2 przeciwko Indianowi.
W ostatniej walce wieczoru Alfiya Pathan (+ 81 kg) zakończyła złoty medal, wygrywając 5: 0 z Darią Kozorez z Mołdawii.
Indyjskie bokserki przekroczyły swój najlepszy dotychczasowy występ, zdobywając pięć złotych medali w edycji 2017 w Guwahati.
„To był niesamowity wysiłek naszych młodych bokserów, zwłaszcza gdy zawodnicy musieli być zamknięci w domu przez większość zeszłego roku i musieli sobie radzić tylko z treningami online” – powiedział stowarzyszenie bokserskie prezydenta Indii Ajaya Singha.
Gitika otworzyła sprawę dla Indii i wybiła sobie drogę do dominacji i znokautowała swojego niefortunnego przeciwnika. Bezbłędna praca nóg i równowaga Gitiki również były zauważalne.
Z drugiej strony Kuczewska wyglądała na prawie nieświadomą, rzadko potrafiła się dogadać i nie była w stanie poradzić sobie z tempem i agresją rywalek.
Gitika zrobiła Kuczewskiej zakrwawiony nos na trzecim okrążeniu i nawet na sekundę nie chciała zdjąć stopy z pedału.
Z drugiej strony Babyrojisana prowadziła bardziej intensywną walkę. Obaj bokserzy spędziły pierwszą rundę, mierząc się nawzajem, ale Hinduska wylądowała na tyle prostych, że w pierwszych trzech minutach uzyskała werdykt na jej korzyść 3: 2.
Zaangażowanie wzrosło w drugiej rundzie i to było to Manipuri który zyskał przewagę i kilkoma dzikimi hakami zanegował przewagę wzrostu Rosjanina.
Linkova była również winna słabej obrony, gdy Babyrojisana jednogłośnie wygrała drugą rundę.
Przez ostatnie trzy minuty Babyrojisana, produkt Akademia MC Mary Kom w Manipur zwiększył presję z podejściem ataku, aby przypieczętować walkę.
Później Poonam i Vinka pokazali podobne dominujące występy przeciwko swoim rywalom, aby słusznie zająć pierwsze miejsce na podium.
„Nasi trenerzy i personel pomocniczy wykonali świetną robotę pomimo ograniczeń i wyzwań. Ten występ jest świadectwem talentu, jaki mamy w następnej generacji boksu indyjskiego” – powiedział prezes BFI.
Indie mogą dodać ósme złoto do swojego bilansu w piątek, kiedy jedyny w kraju finalista płci męskiej – Sachin (56 kg) – stoczy swoją ostatnią walkę.

READ  Jamal Musiala: Kto wygra międzynarodową walkę o młodego Bayernu?