Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Wybory prezydenckie w USA. Donald Trump o skradzionych wyborach

Published

on

Prezydent USA Donald Trump, który kandyduje do reelekcji, przekonywał na konferencji prasowej, że wystąpiły nieprawidłowości w liczeniu głosów. – Będzie wiele procesów sądowych, bo nie stać nas na kradzież naszych wyborów – zapowiedział. Przeciwnik Trumpa, Joe Biden, podkreślił, że wybory są święte, a demokracja wymaga cierpliwości.

– Jeśli policzyć legalne głosy oddane w wyborach, to z łatwością wygrywam – powiedział prezydent Donald Trump w swoim przemówieniu w Białym Domu – pierwszym od wieczora wyborczego. Liczenie głosów w USA nie zostało jeszcze zakończone. Według mediów demokrata Joe Biden jest bliski ich wygrania.

– Nie było niebieskiej fali (niebieski to kolor Demokratów). Jak przewidywano, zamiast tego nastąpiła czerwona fala (czerwony to kolor Republikanów). – podkreślił. – Naszym celem jest obrona uczciwości tych wyborów. Nie pozwolimy na uciszenie głosu naszych wyborców. Zapowiedział wiele spraw sądowych, ponieważ nie możemy pozwolić sobie na kradzież naszych wyborów. Prezydent, który wystąpił o reelekcję, stwierdził, że jest „dużo niepewności”. – Nie możemy tego tolerować – podkreślił. Według prezydenta jego zwycięstwo zostało „skradzione”. Jak zauważyły ​​amerykańskie media, nie przedstawił on żadnych dowodów rzekomego oszustwa wyborczego.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Donald Trump złożył oświadczenieChris Kleponis / PAP / EPA

– Wybory w Ameryce są święte. Naród wyraża swoją wolę. Taka jest wola wyborców, nikt inny nie wybiera prezydenta Stanów Zjednoczonych, powiedział Biden we wcześniejszym przemówieniu w Wilmington w stanie Delaware. Poprosił o policzenie wszystkich głosów i cierpliwość podczas rozprawy. – Demokracja jest czasami chaotyczna. Czasami potrzeba też cierpliwości – powiedział.

WYNIKI W KILKU PAŃSTWACH WCIĄŻ NIEZNANE – RELACJA

Przemówienie Joe BidenaReuters

Zacięta walka o zwycięstwo

Nadal w USA Trwa liczenie głosów w wyborach prezydenckichktóre odbyło się w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. Według CNN Biden ma już 253 głosy i prawie przekracza próg 270, co dałoby mu zwycięstwo w wyborach. Zaciekła walka o zwycięstwo trwa nadal w Gruzji (16 głosów) i Pensylwanii (20), gdzie wyniki aglomeracji miejskich powodują, że przewaga Trumpa maleje.

Pracownicy Joe Bidena są przekonani o rychłym zwycięstwie swojego kandydata. Republikanie z kolei oskarżają swoich politycznych rywali o oszustwa wyborcze.

Główne źródło zdjęć: Chris Kleponis / PAP / EPA

READ  Scheuring-Wielgus żąda przeprosin od policji. - Spotkamy się w sądzie. Chodziło o dane z polityki policjantów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *