Connect with us

Świat

Włoska straż przybrzeżna ratuje łódź rybacką z ponad 500 migrantami na pokładzie

Published

on

W sobotę włoska straż przybrzeżna uratowała ponad 500 migrantów, którzy przybyli łodzią rybacką z Libii.

539 migrantów zostało znalezionych u wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa, kiedy zostali uratowani przez urzędników BBC zgłoszone.

Lekarz z MSF poinformował, że niektórzy migranci byli fizycznie maltretowani, zgodnie z punktem sprzedaży.

Lokalne media poinformowały, że włoscy urzędnicy badają, czy migranci mogli być nielegalnie przetrzymywani w Libii.

Migranci podróżujący z Libii i Tunezji często pokonują niebezpieczną drogę przez wody do Europy, a włoska wyspa jest uważana za jeden z głównych europejskich portów, do których mają dostęp migranci w drodze na kontynent.

Migranci wyruszają na wędrówkę, aby uciec przed konfliktami ze swoich krajów lub w poszukiwaniu lepszego życia.

Burmistrz Lampedusy, Toto Martello, nazwał to „jednym z największych lądowań ostatnich czasów”, według BBC, z 1000 migrantów przybywających na wyspę w ciągu kilku godzin w maju.

Wcześniej w tym miesiącu było prawie 400 migrantów z Bliskiego Wschodu i Azji Południowej zapisane z dwóch łodzi organizacji pozarządowych tuż u wybrzeży Tunezji.

Według świadka agencji Reuters łódź migrantów była niebezpiecznie przeciążona. Silnik łodzi przestał działać i łódź zaczęła napełniać się wodą.

Jeden statek humanitarny, Sea-Watch 3, przyjął 141 migrantów, podczas gdy inny statek, nazwany Ocean Viking, przyjął pozostałych 253 migrantów.

READ  Filipiński minister spraw zagranicznych apeluje do Chin, by wyciągnęły do ​​cholery spór na Morzu Południowochińskim
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *