Connect with us

technologia

Startup technologiczny Oblivious AI jednym kliknięciem zbiera milion dolarów na ochronę danych

Published

on

Oblivious AI, startup zajmujący się technologią prywatności z siedzibą w Dublinie, zebrał 1 milion dolarów finansowania wstępnego od grupy aniołów biznesu i firm venture capital, w tym Atlantic Bridge, Act Venture Capital i Hustle Fund.

Firma została założona w zeszłym roku przez polskiego prezesa Roberta Pisarczyka, który ma doktorat z matematyki na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Jej dwaj współzałożyciele to Trinity College i doktorant Oxfordu Jack Fitzsimons, specjalista ds. AI i były badacz NASA z Malahide, którego brat Joe założył pierwszy start w dziedzinie obliczeń kwantowych w Singapurze, oraz Udit Garg, były menedżer KPMG z Indii, który doradzał bankom inwestycyjnym.

„W dzisiejszej gospodarce opartej na danych programiści, naukowcy zajmujący się danymi i inżynierowie wsparcia mają bezprecedensowy dostęp do poufnych informacji, co tworzy doskonałe tereny do polowań na cyberprzestępców.

„Po alarmującym 600-procentowym wzroście cyberataków, różne dane osobowe są sprzedawane w dark webie za jedyne 20 dolarów” – powiedział Pisarczyk.

„Nasz produkt umożliwia przetwarzanie danych bez bezpośredniego dostępu do podstawowych informacji wrażliwych, pomaga rządom, firmom i organizacjom zrekompensować te kompromisy i umożliwia współpracę w zakresie danych wrażliwych przy jednoczesnym przestrzeganiu ścisłych gwarancji prawnych, moralnych i etycznych”.

„Wielu programistów ma trudności z integracją aspektów ochrony danych z prostymi internetowymi aplikacjami zdrowotnymi. Dajemy Ci narzędzia, które wymagają tylko jednego kliknięcia z Twojego środowiska chmurowego.”

Uznana za lidera w dziedzinie ochrony danych, Oblivious publikuje wspólne badania z Komitetem Ekspertów ONZ ds. Technologii Przyjaznych Prywatności i Uniwersytetem Oksfordzkim.

Pięciu innych pracowników firmy to byli badacze IBM i architekci bezpieczeństwa z giganta cyberbezpieczeństwa McAfee, których liczba wzrośnie dzięki dofinansowaniu.

Mówi się, że jego zespół współpracował wcześniej z partnerem w dziedzinie ochrony danych przy rozwiązaniu do śledzenia firmy Covid w Indiach.

READ  Internet Explorer wyłącza się w przypływie nostalgii

Według danych Crunchbase zainwestowano ponad 3,5 miliarda dolarów w ponad 200 startupów zajmujących się technologią ochrony danych, w tym w Evervault Shane’a Currana z Dublina.

Według informacji branżowych, międzyinstytucjonalne przetwarzanie poufnych danych szacuje się na ponad 3 biliony dolarów amerykańskich (2,5 biliona euro) na całym świecie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *